چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵

ارتباط بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی با آموزش های فنی و حرفه ای ضروری است

سميرم

اصفهان- نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بر ارتباط هرچه بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی با آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای تأکید کرد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سمیرم با حضور نماینده مردم شهرستان سمیرم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان با موضوع و محوریت آموزشهای فنی و حرفه ای و نقش این آموزشها در ایجاد اشتغال در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 در این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با توجه به نرخ بیکاری حدود ۱۴ درصد استان خواستار اصلاح روشهای الگوی کشت در بخش کشاورزی و بهره مندی نیروی کار مورد نیاز بازار کار و صنعت از آموزش و تربیت نیروی ماهر کار مورد نیاز با همکاری همه ادارات و ارگانها و بخش خصوصی با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی شهرستان سمیرم بویژه در بخش صنعت توریسم، هتلداری وگردشگری، IT وICT شد.

ابوطالب جلالی ضمن اشاره به طرح های مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانش آموختگان گفت: اشتغال در صدر برنامه های دولت قراردارد و هرچند اشتغال موضوعی چند وجهی است ولی بزرگترین مشکل درموضوع اشتغال کشور عدم داشتن مهارت است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تشکیل فراکسیون اشتغال درمجلس بیان کرد: آموزش دربخشهای جغرافیائی شهرستان مورد توجه مرکز آموزش فنی وحرفه ای قرارگیرد و آموزش گردشگری و هتلداری لازمه بستری برای ایجاد اشتغال در سمیرم می باشد.

اصغر سلیمی ضمن تاکید بر اهمیت ارتباط دانشگاه و مراکز آموزش فنی و حرفه ای، استفاده از پتانسیلهای این سازمان برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه لازم وضروری دانست.

در ادامه نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم بیان داشت: مسئله اشتغال اولین اولویت حال حاضر کشور است و اصلی ترین نیاز اشتغال آموزش است.

فرماندار سمیرم ضمن اشاره به پتانسیلها و ظرفیتهای شهرستان اظهار داشت: گردشگری اولویت اول شهرستان دربحث اشتغال است و آموزش درزمینه صنایع تبدیلی وفرآوری محصولات کشاورزی نیاز شهرستان است.

موسوی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سمیرم گزارشی از طرح ها و برنامه های جدید سازمان آموزش فنی وحرفه ای (مهارت آموزی درمحیط کار واقعی، طرح اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، آموزشهای کارآفرینی، همکاری با بخش خصوصی) ارائه داد.

در این جلسه مقرر شد کلیه ادارات نیازسنجی آموزشی منطقه را درحوزه اختیارات خود تنظیم و به مرکز اعلام نمایند و در راستای تولید واشتغال پایدار با مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.