دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱

۲۰۰ گردشگر خارجی در مراسم عزاداری استان یزد شرکت کردند

عزاداری ایام عاشورا

یزد ـ مسئول دبیرخانه بین‌المللی «یزد حسینیه ایران» گفت: بیش از ۲۰۰ گردشگر خارجی در مراسم عزاداری ایام عاشورا و تاسوعا ی امام حسین در شهرهای مختلف استان یزد حضور یافتند و در این مراسم های معنوی شرکت کردند.

به گزارش قدس آنلاین، سید حسن حسینی با بیان این خبر اظهار داشت: بیش از ۲۰۰گردشگرخارجی از کشورهای آلمان،‌ هلند، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و برخی کشورهای دیگر به استان یزد سفرکردند ودر مراسم روزعاشورای امام حسین شرکت کردند.

وی افزود: این گردشگران طی روزهای تاسوعا و عاشورا در حسینیه شاهزاده فاضل و تکیه امیرچخماق در شهرستان یزد، حسینیه سفید در شهرستان اشکذر، حسینیه امام در شهرستان تفت، حسینیه باغ‌بهار در شهرستان مهریز و برخی دیگر از شهرهای استان یزد حضور یافته اند و در مراسم ها روضه خوانی به زبان انگلیسی نیز ویژه گردشگران خارجی در برخی حسینیه های یزد برگزار شده است.

حسینی تصریح کرد: بازدید از مراسم نخل برداری، تعزیه، جوش دوره، سینه زنی، طبخ و توزیع نذری و ... از جمله برنامه‌هایی است که گردشگران در آن حضورپیدا کردند .

این مسئول از توزیع بسته های فرهنگی با محوریت تبیین واقعه عاشورا و معرفی امام حسین (ع)، یاران ایشان و اهداف قیام عاشورا به زبان انگلیسی در بین گردشگران خارجی خبر داد و گفت: یک روحانی مسلط به زبان انگلیسی نیز گردشگران را در این بازدیدها همراهی می کند. 

حسینی خاطرنشان ساخت: استقبال گردشگران خارجی از برنامه ها و آیین های عاشورایی در یزد هر سال افزایش پیدا می کند و هر سال شاهد حضور گردشگران بیشتری از کشورهای مختلف دنیا به ویژه کشورهای اروپایی در این مراسم هستیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.