دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶

امنیت فعلی کربلا مرهون زحمات سردار سلیمانی است

باز سازی ضریح امام حسین(ع)

کرمان - رزم حسینی پس از بازدید از روند ساخت گنبد امام حسین (ع) در نشست با دست اندرکاران ستادبازسازی عتبات عالیات در کرمان گفت: کاری که اینجا انجام می شود نشان از خلوص ارادتمندان اباعبدالله است.

به گزارش قدس آنلاین، رزم حسینی پس از بازدید از روند ساخت گنبد امام حسین (ع) در نشست با دست اندرکاران ستادبازسازی عتبات عالیات در کرمان گفت: کاری که اینجا انجام می شود نشان از خلوص ارادتمندان اباعبدالله است.

وی در این نشست یادی هم از سردار سلیمانی کرد و گفت: امنیت فعلی کربلا و همچنین تشکیل ستاد عتبات عالیات مرهون زحمات سردار سلیمانی است که از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است۰

رزم حسینی کارها و اقدامات انجام شده را غیر قابل توصیف دانست وگفت: تنها نیروی عشق است که میتواند چنین کارهای بزرگ و ماندگاری انجام دهد.

وی همکاری حدود ۲۰۰ نفر در بازسازی و تامین اعتبارمالی ساخت این گنبد از سوی مردم را بسیارارزشمند دانست .

رزم حسینی گردآوری مستندات  از این بازسازی را زمینه ساز ایجاد موزه ای ماندگار و منحصر بفرد در جهان اسلام دانست و بر راه اندازی آن در کرمان تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: این موزه هم حس ماندگار کربلا را به عاشقان اباعبدالله منتقل می کند و هم اقدامات ارزشمندی در راستای معرفت شناسی هرچه بیشتر امام حسین به مشتاقان ارایه می کند.۰

طی سه سال گذشته برای بازسازی عتبات عالیات تاکنون  سه ستون از چهار ستون اصلی پیرامون ضریح مطهر لاغر سازی و مقاوم سازی شده است وزمینه برای نصب گنبد جدید به زودی فراهم می شود.

استاندار کرمان تاکید کرد: باید محلی مناسب برای راه اندازی موزه ای فاخر، ملی و مدرن در یکی ازنقاط کرمان تامین شود تا نسل جدید و نسل های بعدی با خدمات انجام شده آشنا شوند.

رزم حسینی ضمن ابراز آمادگی استانداری برای ایجاد این موزه،تصریح کرد: به یقین مردم استان کرمان نیز برای این امر مهم اعلام آمادگی می کنند.

همچنین در این نشست مسئولان ستادبازسازی عتبات عالیات استان کرمان‌نیز به ارائه گزارشهای تخصصی از روند بازسازی حرمین شریفین پرداختند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرمان نیز گفت: فرزندان کرمان با اراده جدی خود به نحوی برای بازسازی عتبات‌ عالیات اقدام‌کرده اند که مطالعات واگذاری برخی پروژه ها در سامرا و کاظمین نیز در دست انجام‌است.

علی مهاجری افزود: در بخشی از کارهای بازسازی عتبات‌عالیات شاهد معجزاتی بوده ایم.

وی تاکید کرد:با همت‌مردم، مسائل مالی پروژه های ستادبازسازی عتبات عالیات به خوبی پیش رفته است.

گفتنی است در راستای بازسازی عتبات عالیات تاکنون طی سه سال گذشته سه عدد از چهار ستون اصلی پیرامون ضریح مطهر امام حسین (ع) مقاوم سازی و زمینه برای نصب گنبد جدید نیز فراهم شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.