شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰

طرح پمپاژ آب رودسمه دیشموک عملیاتی می‌شود

جعفر گوهرگاني

دیشموک- رئیس جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح پمپاژ تامین آب یکهزار هکتاری رودسمه دیشموک قطعاًعملیاتی می‌شود، افزود: موفقیت پروژه۲۲۰هکتاری درختکاری آجم دیشموک مستلزم همکاری و مشارکت مردم است.

جعفر گوهرگانی در گفت گو با  قدس آنلاین؛ با اشاره به طرح درختکاری گرده پی و اجم دیشموک؛ گفت: تامین آب، انتقال آب، احداث استخر، اجرای آبیاری قطره ای  و حفره گوده «گودال» این طرح کاملا تمام شده است.

 رئیس جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح پمپاژ تامین آب یکهزار هکتاری رودسمه دیشموک قطعاًعملیاتی می‌شود، افزود: موفقیت پروژه۲۲۰هکتاری درختکاری آجم دیشموک مستلزم همکاری  و مشارکت مردم است.

گوهرگانی اضافه کرد: مردم در جهت تحقق این طرح عظیم سهم ۱۵ درصد مشارکت سامانه نوین آبیاری را داشته باشند.

وی با بیان اینکه قانون دولت در این خصوص ارائه شده، تصریح کرد: هزینه ۱۵درصد سهم مردم در جهت آبیاری قطره ای باید پرداخت شود.

گوهرگانی با اشاره به اینکه، دولت جهت این طرح   برای هر هکتار سی میلیون تومان هزینه کرده است، گفت: برای مردم هر هکتار حداکثر یک میلیون تومان هزینه دارد.

وی بیان کرد: جهاد کشاورزی آماده است که در آستانه فصل درختکاری تا اردیبهشت ماه، ۱۰۰درصد کاشت درخت انجام دهد.

گوهرگانی اذعان کرد: اگر مردم همکاری نکنند، یقینا برای ادامه این طرح با مشکل مواجه شده و  در جهت صیانت و حفاظت از طرح؛ موفق نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه، در صورت عدم همکاری مردم؛ در بحث حفظ و نگهداری درختان و اموال، دولت با مشکل روبرو می شود، خاطرنشان کرد: بهترین راه مشارکت مردم خواهد بود.

گوهرگانی گفت: هرجا مردم همکاری کرده بهره برداری از طرح مفیدتر صورت گرفته است.

طرح پمپاژ آب یکهزار هکتاری رودسمه دیشموک عملیاتی می‌شود

وی به پروژه ۱۰۰ هکتاری تامین آب رود سمه هم اشار ه کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری آب منطقه ای و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی؛ اعتبار اندک استانی برای آن در نظر گرفته ایم که کددار شود.

گوهرگانی خاطرنشان کرد: ان شاء الله استمرار داشته باشد و از محل اعتبارات  ۱۸۰، دودرصد نفت و یا سایر اعتبارات غیر استانی و پروژ ه های  ملی بتوانیم ظرف سالهای آینده  فاز عملیاتی اجرایی آن را در سطح وسیع انجام دهیم.

وی با بیان اینکه؛ یقینا پروژه یک هزار هکتاری پمپاژ رود سمه انجام می شود، متذکر شد: برای بهره برداری از این   طرح حداقل ۵ سال زمان نیاز دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.