شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶

در ۷ ماه گذشته

۴۷ نفر در تصادفات جاده‌ای استان گلستان کشته شدند

تصادفات

گرگان- رئیس پلیس راهور استان گلستان گفت: ۴۷ نفر در طی ۷ ماه گذشته در تصادفات جاده‌ای در استان گلستان جان خود را از دست دادند و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز مجروح شده است.

به گزارش قدس آنلاین، ایوب شرافتی عصر امروز در پانزدهمین جلسه علنی شورای شهر گرگان اظهار داشت: امید داریم طرح جامع ترافیکی در روز دوشنبه هفته آینده به تصویب برسد و براساس زمان‌بندی انجام شده به مراحل اجرایی برسد.

وی تصریح کرد: یکی از سوالات آسیب‌شناسی مقام معظم رهبری در اجتماع مردم بجنورد در مهر ماه سال ۱۳۹۱ این بود که چرا در فرهنگ رانندگی انضباط لازم رعایت نمی‎شود و همه ما باید به خواسته معظم‌له توجه کنیم.

رئیس پلیس راهور استان گلستان با بیان اینکه تعداد کشته شدگان جاده‎ای در طی یک سال به اندازه یک سال جنگ تحمیلی است، افزود: رهبر انقلاب اسلامی به این موضوع تاکید دارند که حتی به کشته شدن یک نفر نیز در جاده‎ها راضی نیستند.

شرافتی با بیان اینکه شیب ملایم کاهشی در طی ۵ سال گذشته در استان گلستان شاهد هستیم، افزود: در این ۵ سال با وجود افزایش میزان خودرو و گسترش شهرها خوشبختانه وضعیت تصادفات ما خوب است.

وی افزود: ۱۱۵ نفر در سال ۱۳۹۱ کشته شده در تصادفات جاده‎ای داشتیم که در سال گذشته به ۸۵ نفر رسیده که این میزان ۲۶ درصد از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ کاهش کشته‌شدگان جاده‎ای بر اثر تصادف است و باید تلاش کنیم این میزان را به صفر نزدیک کنیم.

رئیس پلیس راهور استان گلستان تاکید کرد: در سال ۱۳۹۱، از ۵ هزار و ۸ مجروح به ۴ هزار و ۲۲۵ نفر در سال ۱۳۹۵ رسیدیم که ۱۵ درصد نیز در این بخش کاهش شاهد هستیم.

شرافتی افزود: ۴۷ نفر در طی ۷ ماه گذشته در تصادفات جاده‌ای در استان گلستان جان خود را از دست دادند و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز مجروح شده است.

وی گفت: در شهرستان گرگان، آزادشهر، مینودشت و رامیان میزان کشته‌شدگان جاده‎ای افزایش نشان داده اما در بقیه شهرستان‎ها کاهش داشتیم و ۵۰ درصد کشته‌شدگان استان گلستان مربوط به شهر گرگان است.

شرافتی با اشاره به اینکه ۶۲ درصد متوفیان بر اثر تصادفات، عابران پیاده در شهرستان گرگان بود، افزود:  سهم تصادفات منجر به فوت ۳۲ درصد و جرحی ۴۶ درصد، جان‌باختگان ۸ درصد و مجروحین نیز ۴۶ درصد بوده و در مجموع ۵۰ درصد تصادفات استان گلستان مربوط به شهرستان گرگان است.

وی با بیان اینکه میزان کشته‌شدگان عابر پیاده در شهرستان گرگان ۲ برابر شده، افزود: این وضعیت خوبی برای شهرستان گرگان نیست.

رئیس پلیس راهور استان گلستان با بیان اینکه ۵۰ درصد کشته‌های شهرستان گرگان در کمربندی اتفاق افتاده، افزود: امید داریم شورای شهر گرگان به بهبود فضای ترافیکی شهر گرگان کمک کند.

منبع:  تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.