پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶

برای شرکت در کنفرانس بین آلمان امنیت در آسیای مرکزی

ظریف عصر امروز وارد ازبکستان شد

آرش خلیل خانه

ظریف

وزیر امور خارجه در رأس هیئت بلند پایه دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران،برای شرکت در اجلاس امنیت و توسعه پایدار وارد سمرقند شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال مقامات محلی قرار گرفت.

قدس- وزیر امور خارجه در رأس هیئت بلند پایه دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، برای شرکت در اجلاس امنیت و توسعه پایدار در آسیای مرکزی وارد سمرقند شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال مقامات محلی قرار گرفت.
بهرام قاسمی رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی قدس به ازبکستان با اشاره به حضور مقامات بلند پایه از جمله وزرای خارجه ٥ کشور آسیای مرکزی، ایران، ترکیه، افغانستان همچنین مقامات سیاسی روسیه، چین و فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در این کنفرانس بین المللی که با همکاری سازمان ملل برگزار می شود گفت:   آقای ظریف علاوم بر سخنرانی در این کنفرانس و دیدار با مقامات ازبکستان، در حاشیه با  برخی از همتایان منطقه ای خود پیرامون مسایل دوجانبه و منطقه ای دیدار و رایزنی خواهد کرد. اجلاس سمرقند با شعار آسیای مرکزی: گذشته مشترک و آینده همسو، همکاری برای توسعه پایدار  و رفاه متقابل از روز جمعه  به مدت ٢ روز برگزار می شود