سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵

مخالفت موگرینی با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس

موگرینی - کراپ‌شده

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با وزیر خارجه آمریکا هرگونه تلاش برای انتقال سفارت واشنگتن به بیت المقدس را محکوم کرد و این اقدام را ابزاری علیه گفتگوهای سازش میان دو طرف دانست.

به گزارش قدس آنلاین، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصمیم دولت آمریکا برای جا به جایی سفارت واشنگتن در سرزمین های اشغالی به بیت المقدس گفت: باید از هرگونه عملی که تلاش های سازش میان اسرائیل و فلسطین را خدشه دار کند به طور جدی پرهیز کرد.

موگرینی که این سخنان را در بروکسل و در دیدار با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا مطرح می کرد همچنین افزود: باید راهی پیدا کرد تا اورشلیم تبدیل به پایتخت آینده هر دو طرف شود.

لازم به ذکر است درحالیکه آمریکا در جریان درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، به طور آشکارا از منافع رژیم صهیونیستی دفاع می کند، اتحادیه اروپا به دنبال انجام «گفتگوهای سازش معنا دار» میان دو طرف است.

گفته می شود سران ۲۸ عضو اتحادیه اروپا قرار است دوشنبه هفته آینده در مورد مساله جا به جایی سفارت آمریکا به بیت المقدس در بروکسل با بنیامین نتانیاهو، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کنند.

همچنین بروکسل قرار است پس از انجام این گفتگو، سال آینده میلادی نیز با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به مذاکره و گفتگو بپردازد. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.