شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸

نقوی حسینی مطرح کرد

همکاری مجلس و ستادکل نیروهای مسلح برای تقویت بنیه دفاعی

سید حسین نقوی حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس می‌گوید هماهنگی لازم برای بررسی بودجه دفاعی سال ۹۷ و نیازهای بخش دفاعی کشور را با ستادکل نیروهای مسلح انجام خواهیم داد.

به گزارش قدس آنلاین، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تکالیف مشخص شده در برنامه ششم توسعه درباره تقویت بنیه دفاعی کشور گفت: بر این اساس باید ۵ درصد بودجه عمومی کشور به تقویت بنیه دفاعی کشور اختصاص یابد و اگر دولت به همین تکلیف قانونی عمل کند کافی است.

وی افزود: بودجه دفاعی سال ۹۷ کشور بر همین اساس ارزیابی می‌شود و در همین راستا، هماهنگی لازم  با ستادکل نیروهای مسلح برای بررسی لایحه بودجه فعلی و نیازمندی‌های آنان را انجام خواهیم داد تا انشا الله تقویت بنیه دفاعی کشور در دستور کار قرار بگیرد.

نقوی حسینی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یکی از کشورهایی است که صراحتا و آشکارا از طرف برخی قدرت‌ها تهدید می‌شود،گفت: وقتی دشمنان می‌گویند که گزینه نظامی روی میز است و یا وقتی که رژیم صهیونیستی آشکار را می‌گوید که به ایران حمله می‌کند و یا برخی کشورهایی که در حد و اندازه ایران نیستند ما را تهدید می‌کنند، نشان می‌دهد که ما باید روی تقویت بنیه دفاعی کشور سرمایه گذاری کنیم و این موضوع تبدیل به یکی از اولیت‌های مهم کشور شود. 

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.