سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

عروج ۹ گیلانی در حادثه نفتکش سانچی

بنادر و دریانوردی

گیلان-معاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران اسلامی با بیان اینکه ۹ تن از عزیزمان در سانحه آتش سوزی کشتی نفتکش ایرانی در آب‌های کشور چین گیلانی هستند،گفت: ۶ نفر ساکن رشت و مابقی گیلانی اما ساکن استان‌های دیگر بودند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از سازمان بنادر و دریا نوردی ایران اسلامی، در یکی از نادرترین اتفاقات دریایی شنبه، ۱۶ دی ماه، ساعت ۲۰ به وقت محلی در آب‌های ساحل شرق چین، برخورد یک نفتکش ایرانی به نام «سانچی» با ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی متعلق به شرکت ملی نفت ایران  و کشتی فله‌ بر چینی با نام «سی اف کریستال»، منجر به حریق نفتکش و مفقود شدن ۳۲ پرسنل شد. از این میان پیکر ۳ پرسنل پیدا و برای تشخیص هویت به شانگهای چین منتقل شد.

هادی حق‌شناس، معاون گیلانی سازمان بنادر و دریانوردی ایران اسلامی ضمن تسلیت در پی درگذشت دریانوردان نفتکش سانچی، اظهار کرد:حادثه جانکاه و دلخراشی که برای کارکنان نفتکش ایرانی سانچی روی داد برای تمامی مردم ایران دردآور و اندوهناک است.

وی تصریح کرد: این افراد جز بهترین دریانوردان ایران بودند و هیچ مشکلی به لحاظ فنی، شایستگی و تحصیلات نداشتند.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران اسلامی با بیان اینکه دریانوردان این کشتی زیر نظر شرکت ملی نفتکش بودند،گفت: شرکت ملی نفتکش وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری است.

وی با بیان اینکه ۹ تن از عزیزمان در سانحه آتش سوزی کشتی نفتکش ایرانی در آب‌های کشور چین، گیلانی هستند، افزود: ۶ نفر ساکن گیلان و مابقی گیلانی اما ساکن استان‌های دیگر بودند.

حق‌شناس، در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های این عزیزان،مصیبت وارده را به ملت شریف ایران تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صحت، سلامت و صبر و شکیبایی مسئلت نمود .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.