دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱

ولایتی:

غصب سرزمین فلسطین تکرار کار صلیبیان است

ولايتي

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری در همایش آزادی مسجد الاقصی در سپهر پیروزی محور مقاومت گفت: غرب آسیا به عنوان قلب جهان اسلام همواره مورد توجه استعمارگران بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری امروز دوشنبه در همایش آزادی مسجد الاقصی در سپهر پیروزی محور مقاومت اظهار کرد: غرب آسیا به عنوان قلب جهان اسلام همواره مورد توجه استعمارگران بوده است.

وی با اشاره به جنگ های صلیبی میان مسلمانان و مسیحیان افزود: غصب سرزمین فلسطین تکرار کار صلیبیان است. در طی سال های اخیر، آمریکایی ها و اروپایی ها طرح خاورمیانه جدید را برای تغییر مرزها و گسترش خاورمیانه تا قفقاز دنبال کردند تا بر مرزهای روسیه، چین و جهان اسلام تسلط داشته باشند.

ولایتی با اشاره به حوادث سوریه گفت: اگر کمک ایران نبود دولت سوریه ظرف چند ماه سقوط می کردند آنها همچنین می خواستند عراق را به سه کشور شیعه، سنی و کرد تقسیم کنند که این طرح نیز با حمایت ایران از دولت و ملت عراق با شکست مواجه شد.در اینصورت امروز نیروهای رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای ما بودند. پس عقل حکم می کند که ما از دولت های قانونی این کشور ها حمایت کنیم.

وی با اشاره به اقدامات و توطئه های انگلیس در طول تاریخ افزود: انگلیس اگرچه امروز ضعیف شده اما همچنان به دنبال شیطنت در منطقه هستند و در یمن حقی برای خود قائل هستند و با وجود اینکه بسیار ضعیف شده اند دست از تلاش برای حضور در منطقه برنمی دارند.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری  با تا کید بر اینکه آمریکا و انگلیس به دنبال تجزیه عراق و سوریه هستند اظهار داشت: با برکت مرجعیت شیعه و حمایت ایران آنها در طرح تجزیه کشورهای منطقه موفق نشدند. به همین دلیل ایران باید از ملت سوریه و عراق حمایت کند.

وی افزود: ندانم کاری های ولی عهد جوان سعودی سرمایه های ملت عربستان را به باد می دهد. آل سعود باید بداند که باید از یمن خارج شود وگرنه یمن، ویتنامی برای عربستان سعودی می شود.

ولایتی در ادامه به اقدامات آمریکا در سوریه اشاره کرد و گفت: رفتار اشتباه آمریکا موجب وحدت کردها در سوریه و مقابله آنها با این توطئه ها شد.

وی افزود: خط سازش فلسطین با رژیم صهیونیستی از بین رفته و امروز فلسطینی ها به خوبی می دانند تنها امید آنها محور مقاومت است. حمایت ایران از سوریه، عراق، ترکیه و قطر موجب اعتماد بیشتر این کشورها به ملت ایران و تقویت محور مقاومت شده است.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری با اشاره به تلاش آمریکایی ها برای انتقال داعش به افغانستان گفت: آمریکاییها هر اقدامی کردند با شکست روبرو شدند. زیرا دوستان ما در منطقه از ایران حمایت می کنند و امروز ایران تاثیر گذار ترین کشور منطقه و یک قدرت جهانی است به شکلی که آمریکا حتی نتوانست در شورای امنیت اجماعی علیه ایران ایجاد کند.

وی با اشاره به رفتار دوگانه اروپا و آمریکا در باره برجام گفت: به اعتقاد من آنها در برخورد با ایران یک تقسیم کار کرده اند و می خواهند تحریم های دیگری به بهانه موشکی و دیگر مسائل بر ایران تحمیل تا ایران را محدود کنند تا قدرت دفاعی ایران و نفوذ منطقه ای ایران را محدود کنند اما موفق نمی شوند زیرا ایران در توان دفاعی مذاکره نمی کند.

ولایتی گفت: راه نجات جهان اسلام و منطقه غرب آسیا و رهایی فلسطین از شر رژیم صهیونیستی تنها در سایه همکاری و قدرت محور مقاومت است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.