یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با "قدس آنلاین":

۳۰ میلیارد تومان بودجه برف روبی در اثر سوء مدیریت شهرداری هیچ شد /اگر تهران تمام زمستان برف می بارید با چه چالش هایی مواجه می شدیم؟!

احمد علی باقری

صدیف بدری

تعلل در انجام وظیفه, عدم به کار گیری تجهیزات مورد نیاز در رفع ترافیک ناشی از بارش برف و عدم برنامه ریزیهای لازم از روزهای گذشته از مواردی است که بیانگر عملکرد نامطلوب مدیریت شهری در مواجهه با موضوعی به نام بارش برف است! جالب است با بودجه سی میلیارد تومانی برف روبی همچنان سطح بسیاری از خیابان های شهر قابل تردد نیست و تجهیزات برف روبی نیز در بسیاری از از مناطق برف گیر تهران مستقر نشده است. این وضعیت بیانگر آن است که شهرداری تهران با یک برف غافلگیر شد.

قدس آنلاین - صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری بارش برفی که می توانست برای مردم شادی آور باشد را به تجربه تلخی تبدیل کرد به قدس آنلاین گفت: بارش برف به عنوان هدیه الهی آن هم بعد از کاهش نزولات آسمانی در سال های اخیر خبر خوشی برای مردم چشم انتظار برف درپایتخت بود. هواشناسی نیز از هفته قبل اطلاع رسانی کامل و شفافی در این زمینه داشت به نحوی که اعلام کرده بود مناطق شمالی کشور تا بیست درجه وتهران تا ده درجه سردتر شده و کاهش دما خواهد داشت.  لذا از ایجاد برودت هوا،  بارش برف و کولاک خبر داده بودند از این رو با توجه به حجم اطلاع رسانی های انجام شده امیداوار بودیم تا نیروهای شهرداری با آمادگی تمام بارش برفی که آرزوی شهروندان است را به خوبی مدیریت کنند.

وی درخصوص زیان های ناشی از ناکارآمدی مدیریت شهری اذعان داشت: آنچه از شب گذشته به جا مانده خسارتهایی به درختان به عنوان سرمایه های طبیعی شهر تهران است که برای شهری که تنها به تعداد انگشتان دست هوای پاک دارد بسیار لازم وضروری است. درختان افتاده و شاخه های شکسته ای که هم به لحاظ منابع طبیعی ضرر و زیان است و هم خساراتی به خانه ها واتومبیل های مانده در راه مردم وارد کرده همه و همه از نمونه مواردی است که نشان از عدم مدیریت و آماده نبودن شهرداری برای مواجهه با بارش برف دارد.

بدری با اظهار تعجب از بودجه برف روبی و عدم کارآمدی آن در یک شب خاطر نشان کرد: علی رغم اعلام عضو شورای شهر جناب آقای فراهانی مبنی بر اختصاص ۳۰ میلیارد تومان بودجه برف روبی و دریافت پول به صورت تمام و کمال از سوی پیمانکاران جای تعجب دارد شهرداری قادر به جمع کردن برف در یک روز با این بودجه کلان نیست؟ اگر تهران تمام زمستان برف می بارید با چه مسائل وچالش هایی مواجه می شدیم!؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان درباره عملکرد شهرداری تهران بیان داشت: تعلل در انجام وظیفه،  عدم به کار گیری تجهیزات مورد نیاز در رفع ترافیک ناشی از بارش برف و عدم برنامه ریزی های لازم از روزهای گذشته از مواردی است که بیانگر عملکرد نامطلوب مدیریت شهری در مواجهه با موضوعی به نام بارش برف است! جالب است با بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برف روبی همچنان سطح بسیاری از خیابان های شهر قابل تردد نیست و تجهیزات برف روبی نیز در بسیاری از مناطق برف گیر تهران مستقر نشده است. این وضعیت بیانگر آن است که شهرداری تهران با یک برف غافلگیر شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.