یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹

کمیسیون آموزش مجلس: قطع همکاری دانشگاه آزاد با برخی اساتید سیاسی نیست

دانشگاه آزاد

به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، با توجه به توضیحات ارائه شده، قطع همکاری و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه آزاد از سوی این کمیسیون، سیاسی تشخیص داده نشد.

به گزارش قدس آنلاین، میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه عصر امروز که با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، آقای رهبر گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این دانشگاه به ویژه اقدامات اخیر دانشگاه در پایان همکاری با برخی اساتید دو شغله ارائه کرد.

وی افزود:  به گفته رهبر، دانشگاه آزاد اسلامی با اساتیدی که به صورت تمام وقت در دانشگاه دولتی همکاری می‌کردند، قطع همکاری کرده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه از نظر کمیسیون آموزش، اقدام دانشگاه آزاد اسلامی  خلاف قانون نبوده، ادامه داد:   در جلسه امروز،   برخی از  اساتید دانشگاه آزاد که عمده آنها اساتید اخراجی‌ دانشگاه علوم تحقیقات بودند، حضور داشتند و از وضعیت پیش آمده ناراضی بوده و خواستار بیان توضیحات رئیس دانشگاه آزاد در رابطه با وضعیت خود بودند.

به گفته میرزاده، ‌فرهاد رهبر در پاسخ به این ادعای اساتید برکنار شده تصریح کرد که تاریخ قرارداد همه این نفرات به پایان رسیده و با تمام این اساتید نیز تسویه حساب صورت گرفته و از سوی دیگر برای جذب در هیئت علمی، فرآیند جذب این اساتید باید طی شود که در صورت طی مراحل، می‌توانند جذب هیئت علمی دانشگاه شوند.

به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس،  تعداد اساتید برکنار شده در دانشگاه آزاد طبق ادعای نمایندگان آن‌ها در کمیسیون ۱۷۰ نفر عنوان شده است.

میرزاده با اشاره به نتیجه این جلسه و شائبه سیاسی بودن اقدامات مدیران دانشگاه آزاد در اخراج برخی اساتید این دانشگاه گفت:  با توجه به توضیحات ارائه شده، قطع همکاری و تبدیل وضعیت اساتید دانشگاه آزاد از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،   سیاسی تشخیص داده نشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.