یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸

سید حسن نصرالله:

تظاهرات فلسطینی‌ها در غزه سیلی محکمی به «معامله قرن» است

نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در نبطیه به فلسطینی هایی که علیه صهیونیستها در غزه و نزدیکی دیوار حائل به پا خاستند تهنیت گفت.

به گزارش قدس آنلاین، دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی در نبطیه لبنان به فلسطینی هایی که علیه صهیونیستها در غزه و نزدیکی دیوار حائل به پا خاستند تهنیت گفت و از این اقدام شجاعانه آنها تمجید کرد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله در سخنانی در گردهمایی وفاداری به پیروزی بیان کرد: به حاضران در این گردهمایی خوش آمد می گویم. هدف این گردهمایی اعلام حمایت از فهرست امل و الوفاء در انتخابات پارلمانی که ششم ماه مه برگزار خواهد شد، است. طی روزهای آینده در محفل های مختلف سخنرانی خواهم کرد. به نام شما به ملت قیام کرده و مظلوم و استوار و مقاوم غزه تبریک می گویم که از چند روز قبل در مرزهای غزه با فلسطین اشغالی به رویارویی با ارتش اشغالگر پرداختند و دهها شهید و هزاران زخمی دادند.

وی گفت:به همه شهیدان، مجروحان، شرکت کنندگان در تظاهرات و همه رهبرانی گروههای مقاومت که تصمیم شجاعانه ای برای مقاومت و مقابله با اشغالگران اتخاذ کردند تبریک می گویم این تحرک سیلی محکمی به معامله موسوم به قرن بود.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: به مناسبت ورود به چهارمین سال جنگ ضد یمن و استواری و پایداری بی نظیر در برابر  تجاوز سعودی-آمریکایی، از لبنان و از جانب مقاومت به یمنی های صبور و استوار تبریک می گوییم. به ملتی که در همه جبهه های جنگ و میادین تظاهرات ایستادگی می کنند تهنیت و تبریک می گویم. به همه یمنی ها اعم از رهبران، ملت و ارتش و کمیته های مردمی تبریک می گویم.

نصرالله گفت: به همه مسلمانان و شیعیان فرا رسیدن شهادت امام موسی بن کاظم(ع) را تسلیت می گویم.

وی با اشاره به اعیاد مسیحیان افزود: از خداوند می خواهم که اعیاد را خیر و برکت برای لبنانی ها و همه ملتهای منطقه قرار دهد.

نصرالله بیان کرد: فهرست الامل و الوفاء بی دلیل انتخاب نشده است و آروز و امید به آینده و آنچه در راه است و امید به پیروزی و اصلاح و توان مقابله با چالشها و غلبه بر آن برگرفته از فرهنگ و ایمان ما به وعده خداوند و اعتماد ما به وعده خدا و توکل بر پروردگارست. این ایمان برگرفته از ایمان به ملت است زیرا ملت طی همه تجارب ثابت کرده است که بر ناامیدی غلبه کرده است و همانند کوههای لبنانی استوار در برابر تندبادها و طوفانهاست. الامل بخشی از اعتقاد و فرهنگ و تربیت ماست.

وی افزود: وفاداری در ایمان و فرهنگ ما در واقع وفاداری به همه قربانیان است به ملت استوار و وفادار و همه شهیدانی که در راه کشور جان باختند و به هر شهید مقاومت و جنبش امل و حزب الله و گروههای اسلامی و ملی و به هر شهید ارتش لبنان و ارتش سوریه و گروههای مقاومت فلسطین و به خانواده های شریف آنها و به هر مجروح و به همه خانواده هایی که در زندانهای اشغالگران و کسانی که از دیار خود رانده شده و سرزمین آنها ویران شد. وفاداری به همه کسانی که معلم و الهام بخش آنها امام موسی صدر است و وفاداری به همه فرماندهان شهید ما. می خواهیم که همه در جایگاه الامل و الوفاء باشیم.

نصرالله بیان کرد: اهمیت پارلمان در لبنان این است که مادر نهادها در کشور است و اختیارات بسیار زیادی دارد و بسیار مهم است و پارلمانی های اندکی در دنیا وجود دارند که این چنین اختیاراتی داشته باشند. این پارلمان رئیس جمهور و نخست وزیر را برمی گزیند و به دولت رای اعتامد می دهد و بودجه را تصویب می کند و قوانین امور مربوط به زندگی را تصویب می کند. تنها نهادی است که اختیار اصلاح قانون اساسی بدون همه پرسی مردمی را دارد. ما هنگامی که انتخاب می کنیم پارلمان جدیدی ایجاد می شود تا به این ماموریت ها و وظایف بپردازد و باید انتخاب کنیم زیرا عدم انتخاب به مثابه شانه خالی کردن از مسئولیت و رها کردن سرنوشت امنیتی، اقتصادی، معیشتی و اجتماعی کشور به سوی مسیر ناشناخته است از همین رو باید در انتخابات شرکت کنیم و عدم شرکت به مثابه شانه خالی کردن از مسئولیت است.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: چه کسی را انتخاب کنیم؟ این سئوال همه مردم است و همه نخبگان باید از خود بپرسند که چه کسی را انتخاب و برای چه انتخاب کنند؟ برخی به عصبیت خانوادگی و برخی عصبیت عشایری یا حزبی و دینی بسنده می کنند اما مهمتر این است که به طریق مختلف به این سئوال پاسخ بگوییم این پارلمان برای وضع قوانین و ترسیم چهره کشور است و می تواند که حامی استقلال کشور باشد یا آنرا به تبعیت بکشاند و می تواند کشور را نجات دهد یا آنرا به ورشکستگی بکشاند. هر فردی باید به تشخیص خود از چالشهای آتی قبل از انتخاب رجوع کند.

وی افزود: بدون تردید ساکنان جنوب به ویژه و ساکنان بقاع غربی و راشیا باید پرونده نخست تهدیدات اسرائیل و رویارویی با این دشمن در اولویت باشد. ما در برابر دشمن متجاوز و دشمنی که به اراضی و منابع ما چشم طمع دوخته قرار داریم. جنوب لبنان طی سالهای متوالی از این دشمن رنجهای متوالی کشیده است و نسلهای جدید در لبنان باید این حقیقت را به خوبی بدانند. این رنجها از قبل از ۱۹۴۸ شروع شده و این رنجها از زمان قیام فلسطین شکل گرفته و نسلهای جدید باید این حقیقت را بدانند. در همه آن تجربه است. چه کسی اشغالگران از لبنان بیرون راند؟ اگر احدی در کره زمین عامل دیگری غیر از مقاومت را مطرح می کند دلیل و مدرک بیاورد. همه می دانند که مقاومت این کار را انجام داد.

نصرالله بیان کرد: مقاومت در سال ۲۰۰۰ جنوب لبنان را آزاد کرد و این به برکت وحدت و همدلی و محبت میان حزب الله و جنبش امل و تلاش های مبارزان و مقاومت بود. از سال ۲۰۰۰ اسرائیل و در ورای آن آمریکا و همه متحدانشان درک کردند که قدرت واقعی در لبنان مقاومت است و توانسته که ضمیر لبنانی ها راه پیدا کند و اسرائیل را بدون قید و شرط از اراضی لبنان بیرون کند و منطقه را وارد عصر پیروزی ها کند و روح مقاومت و فرهنگ مقاومت را به امت بدمد و اینکه آنها( اسرائیل و آمریکا و متحدانش) در راستای رهایی از مقاومت حرکت کردند. توطئه علیه مقاومت از سال ۲۰۰۰ شروع شد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.