یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵

رحمانی‌فضلی: دولت آمادگی دارد در تولید و عرضه پوشاک ایرانی اسلامی تسهیلات پرداخت کند

رحماني فضلي

وزیر کشور از آمادگی دولت برای تولید و عرضه پوشاک ایرانی اسلامی جهت ارائه تسهیلات خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، نود و نهمین جلسه شورای اجتماعی کشور  امروز (یکشنبه، ۲۶ فروردین) با موضوع بررسی آخرین وضعیت حجاب در کشور به ریاست عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در محل  وزارت کشور برگزار شد.

رحمانی‌فضلی در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب مسئله‌ای فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: این موضوع فرهنگی که بخشی از آن به مسائل اعتقادی برمی‌گردد نیاز است که اقدامات مبنایی‌تر و دقیق‌تر و مداوم با در نظر گرفتن جنبه‌های تشویقی همراه با اقناع‌سازی و همکاری و وفاق پیش برود.

وی افزود: از سوی دیگر، انجام وظیفه و تکلیف همراه با اعتقاد و باور و گرایش دل و قلب توسط خود فرد صورت می‌گیرد، لذا در گام نخست، باید اعتقاد و ایمان داشته باشیم این موضوع را براساس تکالیف قانونی و شرعی که داریم پیگیری و ترویج کنیم، همچنین با ایجاد مشوق‌هایی باید انگیزه بیشتری هم در افراد به‌وجود بیاوریم.

قائم‌مقام رئیس شورای اجتماعی کشور با بیان اینکه این سازمان اجرای مصوبات را پیگیری جدی کند، تصریح کرد: برنامه جامع و تقسیم کار ملی که در گذشته وجود داشته، کماکان وجود دارد، لذا با توجه به گذشت زمان و ایجاد شرایط متفاوت در جامعه از دستگاه‌ها نظرخواهی صورت بگیرد تا براساس شرایط جدید، یک بازنگری در این برنامه جامع و تقسیم کار ملی صورت گیرد، از سوی دیگر در اجرای این برنامه ضمانت اجرایی دیده نشده که باید در بازنگری جدید به این مسئله توجه شود. ظرف یک ماه آینده نسبت به جمع‌بندی نهایی در این خصوص اقدام شود تا آن را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اقدامات وسیع دشمنان در زمینه فرهنگی و ترویج اقدامات تضاد با فرهنگ اسلامی، تأکید کرد: حرکت بر خلاف این جریان عظیم بین‌المللی کار بسیار سختی است، بنابراین باید نهایت تلاش خودمان را کنیم و نباید ناامید شویم.

وی با تأکید بر لزوم حمایت جدی‌تر دستگاه‌ها از تولید پوشاک ایرانی اسلامی، اظهار داشت: در الگوسازی باید سلیقه مردم، قوانین شرعی و عادی در نظر گرفته شود، همچنین در تولید پوشاک اسلامی اقدامات خوبی صورت گرفته که باید با تمهیدات ویژه، تأثیرپذیری آن را در جامعه بیشتر کنیم؛ در همین زمینه، دولت آمادگی دارد که در تولید و فروش و عرضه پوشاک ایرانی اسلامی تسهیلات مختلف پرداخت کند، همچنین این آمادگی وجود دارد که در زمینه عرضه و فروش پوشاک ایرانی اسلامی نسبت به ارائه تسهیلات ویژه‌ اقدام شود.

وزیر کشور از سازمان امور اجتماعی کشور خواست ارزیابی دقیقی از عملکرد دستگاه‌ها براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.