چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱

سنایی در دیدار با رئیس شورای مفتیان روسیه:

روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد

1

سفیر ایران در روسیه گفت: امروز روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود قرار دارد و همچنان در حال پیشرفت است و بطور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین،  مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه با شیخ «راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان روسیه، دیدار و پیرامون توسعه همکاری های فرهنگی فی مابین، مسائل منطقه و جهان اسلام، تبادل نظر کردند.

سنائی در این دیدار  از تلاشهای، رئیس شورای مفتیان روسیه و رویکرد مثبت و مسئولیت آمیز وی در ایجاد گفت‌وگو، تقریب و وحدت میان مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی، تقدیر و تاکید کرد: امروز روابط ایران و روسیه در بهترین شرایط خود، قرار داشته وروز به روز در حال پیشرفت است و بطور طبیعی این وضعیت بر روابط میان مسلمانان دو کشور، نیز تاثیر گذار خواهد بود.

سفیر ایران در روسیه خاطرنشان کرد: امروز ملتها و جوانان منطقه بیش از هر زمان دیگر نیازمند به شناخت تفکر اسلامی اصیل، عقلائی و معتدل هستند و نخبگان فرهنگی – اسلامی دو کشور می توانند در این راستا، گام های مشترکی، بردارند.

شیخ راویل نیز در این ملاقات با اشاره به چالش های منطقه و جهان اسلام بویژه حملات موشکی اخیر به سوریه، تاکید کرد که ما و مسلمانان روسیه در قالب مواضع مقامات کشورمان هر گونه اقدام خارج از شورای امنیت و ضد حقوق بین الملل را بشدت محکوم می کنیم.

وی اضافه کرد: هژمونی غرب در منطقه در حال افول است و غربی ها بدنبال ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی و همچنین روسیه و ایران می باشند.

رئیس شورای مفتیان روسیه با اعلام آمادگی اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه برای توسعه همکاری های فرهنگی – اسلامی با جمهوری اسلامی ایران از تلاشهای ایران بخاطر تنوع و وسعت همکاری با بخش های مختلف اداره دینی و شورای مفتیان، اظهار خشنودی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.