یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷

نماینده ولی‌فقیه در استان:

انحلال تیپ شهید دلجویان ارتش ظلم بزرگی به مردم خراسان شمالی است

تیپ شهید دلجویان ارتش

بجنورد- نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: انحلال تیپ شهید دلجویان ارتش، خسارت و ظلمی بزرگی به مردم استان است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از دفتر امام جمعه بجنورد، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در دیدار شماری از مسئولان استان، اظهار کرد: ارتش در کشور ما پشتوانه‌ای قوی و مهمی برای ایجاد امنیت در کشور و یکی از نیروهای مقتدر برای نگهبانی و نگهداری از مرزها است.

وی با اشاره به خدمات تیپ شهید دلجویان مستقر در مرکز استان خراسان شمالی، افزود: حضور تیپ شهید دلجویان تأثیرات خوبی بر اقتصاد، حمل‌ونقل و بازار این استان داشته است و به‌وسیله حضور جمع کثیری از سربازان و کارکنانی که در این تیپ مشغول به خدمت هستند، اقتصاد این منطقه شکوفا شده و به گردش افتاده است.

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به زمزمه‌هایی که برای انحلال و یا جابجا شدن تیپ شهید دلجویان ارتش مستقر در مرکز استان خراسان شمالی شنیده می‌شود، گفت: این مسئله خسارت و ظلمی بزرگی به مردم استان خراسان شمالی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مسئولان و مردم باید به هر نحو ممکن از بروز این مسئله جلوگیری کنند.

وی افزود: اقداماتی از سوی مسئولان استان برای عدم انحلال و یا جابجایی این تیپ صورت گرفته است و لازم است در این زمینه برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری صورت بگیرد تا صدای مردم خراسان شمالی به گوش مسئولان برسد.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: تیپ شهید دلجویان ارتش، یک تیپ پر سابقه و بومی است و باید در این استان مستقر باشد تا امنیت منطقه برقرار بماند و مردم از مزایای حضور آن برخوردار شوند.

وی تأکید کرد: یکی از مزایای حضور تیپ ۱۳۰ ارتش در مرکز خراسان شمالی این است که جوانان این استان می‌توانند در استان خودشان خدمت سربازی را انجام دهند و مجبور به طی مسافت‌های طولانی نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی ابراز امیدواری کرد؛ با اقداماتی که از سوی مسئولان انجام‌شده و خواهد شد و با تدابیری که مردم استان خواهند اندیشید، ان شاء الله بتوانیم جلوی انحلال یا جابجا شدن تیپ شهید دلجویان ارتش را بگیریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.