جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹

امانوئل ماکرون

ترامپ مانع احترام دیگر اعضا به برجام نشود

ماکرون

قدس آنلاین: رئیس‌جمهور فرانسه با اشاره به مخالفت ترامپ با برجام به دلیل اینکه این توافق از سوی اوباما امضا شده است، گفت: ترامپ نباید مانع احترام دیگر اعضا به توافق هسته ای شود.

گاردین، امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در نشست خبری مشترک با جاستین ترودو، همتای کانادایی خود در رابطه با برجام گفت: پیام کشورهای عضو گروه جی هفت به ترامپ باید این گونه باشد که ترامپ از توافقی که از سوی رئیس جمهور پیش از خود به امضا رسیده خرسند نیست، شاید تنها به این دلیل که این توافق  توسط رئیسجمهور پیشین آمریکا امضا شده است.

وی در ادامه خطاب به ترامپ افزود: اما مانع احترام دیگر طرفها به این توافق نشوید و تلاش زیادی صرف خروج از این توافق انجام ندهید چرا که امروز برجام بهترین محافظی است که در اختیار داریم.

مکرون همچنین با تاکید بر اینکه خروج از برجام می تواند اعتبار مذاکرات آتی واشنگتن با پیونگ یانگ را تحت تاثیر قرار دهد گفت: خروج از توافق هسته ای ایران می تواند بر مذاکرات برای خلع تسلیحات هستهای شبه جزیره کره تاثیر منفی بگذارد. اگر توافقی که تنها سه سال پیش با ایران به امضا رسید لغو شود مذاکرات کره چه اعتباری خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.