دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲

گزارشی از پنجمین افطاری وحدت و مقاومت در مشهد

جهان اسلام در مسئله فلسطین باید متحد شود/ تا آزادی کامل فلسطین مقاومت می‌کنیم

افطاری گیلانی

قدس انلاین : نماینده جنبش مقاومت حماس فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما تا آزادی کامل فلسطین ایستادگی و مقاومت خواهیم کرد گفت: دشمن اصلی ما آن کشوری است که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل است و با آنان رابطه برقرار می کند.

به گزارش  روابط عمومی پنجمین افطاری وحدت و مقاومت، این مراسم با حضور جمعی از علما، دانشجویان و فعالان فرهنگی شیعه وسنی شب گذشته ۲۶ رمضان در فرهنگسرای امت برگزار شد.

علما دانشجویان و فعالان فرهنگی شیعه و سنی پس از اقامه نماز جماعت مشترک و ضیافت افطار به ارائه بحث در گعده‌های چند نفره پرداختند.

جهان اسلام در مسئله فلسطین باید متحد شود

مدیر مدرسه دارالعلم اسلامی خلیل‌آباد خواف در جمع علما، دانشجویان و فعالان فرهنگی پنجمین ضیافت افطاری وحدت و مقاومت، در خصوص مسئله قدس گفت: فلسطین و قدس عزیز برای مسلمان‌ها یک مقصد است.

مولانا نورالله فرقانی افزود: ملت ایران یک ملت دین‌دوست، خدادوست و خداپرست هستند که برای خدا انقلاب کردند، امام راحل عظیم شان نیز نهضت بزرگ قدس را برپا کرد که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند.

وی گفت: امیدواریم که به زودی با اخلاص و حرکت ملت ایران، فلسطین داغ دیده و شهید داده قدس آزاد شود.

مدیر مدرسه دارالعلم اسلامی خلیل‌آباد خواف ضمن اشاره به این که جهان اسلام در مسئله فلسطین باید متحد شوند و با اخلاص در این مسیر ثابت قدم باشند افزود: شیعه و سنی باید با یکدیگر اتحاد داشته باشند و گوش به رسانه‌های اختلاف‌افکن ندهند، بزرگان شیعه برای ما عزیزند و باید به بزرگان هر دو مذهب احترام گذاشته شود.

تا آزادی کامل فلسطین مقاومت می‌کنیم

در ادامه مراسم نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس فلسطین در جمهوری اسلامی ایران گفت: قریب به یک ماه و نیم تا امروز که با شما صحبت می‌کنم حدود ۱۲۰ نفر شهید و بیش از ۱۹ هزار نفر در فلسطین مجروح شده‌اند.

 خالد قدومی افزود: آمریکا، دنیای عرب و حامیان اسرائیل جنایت رژیم غاصب صهیونیستی را می‌بینند و در مقابل شهادت بیگناهان سکوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه آنان به امدادگران و آمبولانس‌ها هم رحم نمی‌کنند گفت: رژیم غاصب صهیونیستی حدود ۲ امدادگر را شهید و ۲۲۷ امدادگر را مجروح کرده است و ۳۹ آمبولانس را سرنگون کردند، اما نتانیاهو گفته است که آمبولانس‌ها تصادف کردند و شلیکی صورت نگرفته است.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس فلسطین در جمهوری اسلامی ایران گفت: خون مسلمان انقدر ارزان است که انگار در جلوی دوربین‌ها و دنیا قیمتی ندارد، برخی از ملت‌های مسلمان به آن بی‌توجه هستند و کاری نمی‌کنند.

قدومی با بیان اینکه آمریکا به قانون توجهی ندارد و ترامپ یک قلدر به تمام معنا است ادامه داد: مسلمانان هر روز به دست اسرائیل و آمریکا کشته می‌شوند، اگر ابزارها و حمایت‌های آمریکا در منطقه نباشد اسرائیل هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد.

وی افزود: جهان اسلام با حدود یک میلیارد و 400 میلیون جمعیت در مسئله فلسطین وحدت ندارند و اصلی‌ترین مسئله وحدت امت اسلامی در مسئله فلسطین است.

نماینده جنبش مقاومت حماس فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما تا آزادی کامل فلسطین ایستادگی و مقاومت خواهیم کرد گفت: دشمن اصلی ما آن کشوری است که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل است و با آنان رابطه برقرار می کند، آن کشور در خون‌های ریخته شده کودکان و زنان و مردان بی‌گناه شریک است.

قدومی افزود: ما همه معتقد به یک قبله و پیامبر هستیم، باید مسلمانان با یکدیگر اتحاد داشته باشند، آزادی فلسطین تنها با ایستادگی و مقاومت مردم فلسطین و اتحاد امت اسلامی تحقق می‌یابد.

وی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص راهپیمایی عظیم ملت ایران در روز قدس گفت: راهپیمایی امسال در شرایطی صورت گرفت که ما شاهد تصمیم آمریکا بر انتقال سفارت رژیم غاصب اسرائیل از تلاویو به قدس و خروج آن از توافق هستهای بودیم.

نماینده جنبش مقاومت حماس فلسطین در جمهوری اسلامی ایران افزود: بنابراین وقتی مردم ایران امسال به خیابان‌ها آمدند احساسشان این بود که دارند از آرمان خودشان در مسئله فلسطین و امنیت ملی ایران در مسئله برجام دفاع می‌کنند.

خالد قدومی گفت: راهپیمایی امسال رنگ و بوی خاصی داشت که همه مجموعه این شرایط و اتفاقات برای مردم فلسطین دلگرمی و پشتوانه بود و احساس کردند همه مردم ایران برای آرمان مقدسی چون قدس و مسجدالاقصی و آزادسازی آن بسیج شدند.

وی گفت: در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال رژیم اسرائیل به انزوای بیشتری رفت و مورد نفرت بیشتری قرار گرفت و دنیا فهمید که اسرائیل واقعا در انزوا است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.