سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱

700 نوجوان در مسجد گوهرشاد مشهد معتکف شدند

مراسم معنوی اعتکاف در حرم مطهر رضوی ع

قدس انلاین : مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: در چارچوب دومین دوره اعتکاف رضویون ویژه نوجوانان 700 نوجوان مشهدی در مسجد گوهرشاد این شهر در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) معتکف شدند.

مجتبی مختاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گنجایش پذیرش در دومین دوره اعتکاف نوجوانان رضوی 700 نفر بود که نیمی از آنان دانش آموزان دختر و نیمی دیگر پسر هستند.
وی ادامه داد: دانش آموزان پسر پایه های هشتم، نهم و دهم متوسطه و دختران پایه های هفتم و هشتم برای شرکت در مراسم اعتکاف رضوی از طریق سایت http://form.javanan.org ثبت نام کردند و اسامی پذیرفته شدگان پس از قرعه کشی اعلام شد.
او گفت: هزینه ناچیزی از شرکت کنندگان در این اعتکاف دریافت شد. مراسم اعتکاف در سه روز آخر ماه مبارک رمضان از سحر امروز 22 خرداد آغاز شد و تا 24 این ماه ادامه دارد.
وی افزود: برنامه های متنوع فرهنگی و تربیتی شامل مسابقات کتابخوانی، مسابقات فرهنگی، حلقه های معرفتی و پرسش و پاسخ توسط کمیته های مختلف برای مراسم اعتکاف نوجوانان رضوی در مسجد گوهرشاد در حال برگزاری است. معتکفان افطار و سحر نیز میهمان خوان متبرک حضرت رضا(ع) هستند.
پارسال 350 نوجوان در مسجد گوهرشاد معتکف شده بودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.