یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد:

احیای مسیر شوئیل – آسمانرود در مناطق سیل زده اشکورات

راهداری

گیلان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از احیای مسیر شوئیل – آسمانرود به عنوان راه ارتباطی جایگزین در دل ارتفاعات صعب العبور مناطق سیل زده اشکورات رودسر خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان ،مهندس نازک کار اظهار کرد: راهداران استان گیلان با تلاش بی وقفه و شبانه روزی در محورهای سیل زده و صعب العبور شهرستان رودسر با بازگشایی موقت محور اصلی گرمابدشت به لشکان در محدوده کاکرود که دچار رانش شده بود، موفق به احیای راه ارتباطی جایگزین برای این محور اصلی به طول ۶۰ کیلومتر در مسیر شوئیل به سمت آسمانرود شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان افزود: پس از وقوع سیلاب و قطع راه ارتباطی تعدادی از روستاها در ارتفاعات اشکورات، بازگشایی و ریزش برداری مسیر اصلی و فرعی و برقراری راه ارتباطی جایگزین جهت رفع مشکلات تردد مردم منطقه در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار گرفت و سه اکیپ راهداری با ۲۶ دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین به منطقه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: با فعالیت شبانه روزی راهداران استان و انتقال بیش از ۲ هزار سرویس مصالح با کامیون نسبت به بازگشایی موقت محور اصلی گرمابدشت به لشکان در محدوده کاکرود و نیز احیای راه ارتباطی جایگزین در مسیر شوئیل – لسبو – زبران – سرده – سیارستاق  – آسمانرود اقدام شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر راه ارتباطی ۵ روستا در منطقه کاکرود با توجه به احتمال وقوع خطر رانش در این منطقه که تردد ایمن مردم منطقه را دچار مخاطره می سازد، مسدود بوده که در کنار  استمرار عملیات ریزش برداری در محل روستای کاکرود، چگونگی بازگشایی ایمن این مسیر نیز در دست بررسی کارشناسی است.

نازک کار خاطرنشان کرد: راهداران استان گیلان از ابتدای وقوع سیلاب تاکنون بالغ بر ۲ میلیون مترمکعب ریزش برداری در منطقه سیل زده کاکرود داشته اند که این عملیات در حال حاضر نیز در حال اجرا است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.