چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱

روستای قرقری شهرستان هیرمند به شهر تبدیل شد

سیستان و بلوچستان

زاهدان- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وزیر کشور در راستای اجرای ماده ۱ قانون اصلاح مواردی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با پیشنهاد استانداری مبنی بر تبدیل روستای "قرقری" شهرستان هیرمند به شهر موافقت کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری،سیددانیال محبی اظهار داشت: بر اساس تبصره ۵ ماده ۴ این قانون روستاهای مرکز بخش با هر جمعیتی شهر شناخته می‌شوند که بر اساس این قانون روستای قرقری به شهر تبدیل شد.

وی ادامه داد: طرحهای توجیهی تبدیل مراکز سایر بخش های‌ استان به شهر تهیه و به وزارت کشور ارسال شده است که پس از گذراندن مراحل قانونی و اداری لازم تعیین تکلیف می شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، گفت: بر اساس ماده ۹ این قانون، اعضای شورای اسلامی روستای قرقری به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر شناخته می‌شوند و طبق مقررات ، شهرداری نیز استقرار خواهد یافت.

گفتنی است فاز اول طرح هادی روستای قرقری از توابع شهرستان هیرمند در سال ۷۲ اجرا شده و در حال حاضر فاز دوم آن نیز آماده بهره برداری می باشد.

وی در ادامه گفت: از لحاظ سیمای شهری و شرایط کیفی جاده اصلی آسفالت و کوچه ها و برخی معابر آن خاکی است و به دلیل واقع شدن در کنار دریاچه هامون توسعه آتی شهر به سمت غرب خواهد بود.

همچنین ؛ بخشداری ، دفتر شورای اسلامی و دهیاری ، نمایندگی آب و فاضلاب روستایی ، نمایندگی محیط زیست ، واحدهای آموزشی ، گروهان مرزی و پایگاه بسیج ، مرکز بهداشت روستایی ، پست بانک ،ایستگاه تصفیه خانه و پالایش هوا ، جایگاه سوخت، مرکز خدمات کشاورزی و مرکز مخابرات از جمله امکانات و زیرساختهای روستای قرقری شهرستان هیرمند می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.