چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵

افتتاح گلخانه تولید پایه گل رز به روش استنتینگ در چهارمحال و بختیاری

گلخانه تولید پایه گل رز

شهرکرد-گلخانه تولید پایه گل رز به روش استنتینگ و سیستم هوشمند گلخانه توسط یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، رییس پارک علم و فناوری استان در مراسم افتتاح این گلخانه گفت: این گلخانه در مساحت یک هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و با اشتغال ۸ نفر به صورت مستقیم و ۳ نفر به صورت غیر مستقیم با همکاری دانشگاه شهرکرد اجرا شده است.

اسماعیل پیرعلی افزود: یکی از مزایای استقرار در پارک های علم و فناوری هم افزایی شرکت های دانش بنیان و ترکیب دانش فنی است که در این طرح با استفاده از دانش الکترونیک در کنار دانش کشاورزی سیستم هوشمند سازی گلخانه ای در بستر فناوری اطلاعات ایجاد شده است.

وی تاکید کرد، در حال حاضر پایه های گل رز با قیمت هر پایه ۲.۵ یورو از کشورهایی نظیر هلند و کنیا وارد کشور می شود که این شرکت موفق شده است این میزان را به یک پنجم کاهش دهد.

 گفتنی است این شرکت که توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ایجاد شده است به عنوان مدل موفق از توسعه اقتصاد دانش بنیان و همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.