چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲

واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

تغییراتی در کابینه خواهیم داشت/ بنای دولت عضویت در FATF نیست

1

رییس دفتر رییس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند و امروز بعد از ظهر هم در جلسه‌ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین،محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: آقای رئیس جمهور از وزرا خواستند که با مردم صحبت کنند، امروز بعد از ظهر ساعت ۱۸ هم در جلسه ای با مسئولان دولت در سالن اجلاس سران با مردم صحبت می‌کنند امیدوارم حرف هایی که  رئیس جمهور در آنجا مطرح می‌کنند به گونه ای باشد که مستقیم با مردم در جریان گذاشته شود.

واعظی همچنین گفت: هفته آینده بعد از بازگشت رئیس‌جمهور از اتریش و سوییس هم برنامه دیگری برای صحبت آقای روحانی با مردم می‌گذاریم.

وی در مورد نامه رئیس‌جمهور به سران کشورهای اروپایی تصریح کرد: با توجه به خروج امریکا از توافق هسته‌ای و سپری شدن زمانی که ایران تعیین کرده است، همچنین اتفاقاتی که جلسه‌ گروه هفت در کانادا برگزار شد، به اتفاق دوستان وزارت امور خارجه، دیدگاه‌های خود را نسبت به برجام، مطالبات‌مان و چارچوبی که به آن اعتقاد داریم و اینکه زمان برای حفظ برجام کوتاه است، نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور فرانسه، صدراعظم آلمان و نخست‌وزیر انگلیس از سوی رئیس‌جمهور نوشته شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به این نامه پاسخی داده شده است؟ تصریح کرد: ما نمی‌خواستیم به این نامه پاسخی داده شود بلکه نظرات و دیدگاه‌های خود را در بالاترین سطح مطرح کردیم. نامه مذکور در راستای سیاست‌های نظام است تا بتوانیم در صورتی که مذاکرات‌مان با اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی به نتیجه برسد، بتوانیم برجام را به طریق احسن ادامه بدهیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در این دولت با هدف پویایی، تغییر در کابینه خواهیم داشت.

وی در ادامه عنوان داشت: به هیچ وجه الان بنای ما بر عضویت در FATF نیست؛ یک اشتباهی که رخ می‌دهد این است که در دولت دهم لوایحی به مجلس داده‌اند؛ این لوایح پیش رفته و الان نوبت تصویب لوایح است

واعظی خاطرنشان کرد: این لوایح با FATF متفاوت است، پس صراحتاً نظر دولت این است که به هیچ وجه ما اعلامی برای عضویت در FATF نداریم و دنبال آن هم نیستیم، اما الان فکر می‌کنیم این لوایح که در دولت قبل داده شده است،  ضروری است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: هر هفته رییس‌جمهور با رهبر معظم انقلاب دیدار دارند و دیروز هم دیدار کردند و در این مورد هم صحبت شد.

واعظی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص ترمیم کابینه و رفتن برخی چهره ها از جمله وزیر راه شهر سازی، صنعت و تجارت، کار و رئیس کل بانک مرکزی، گفت: من این اسامی که گفته شد تائید نمی کنیم در این زمینه همواره رئیس جمهور تصمیم گرفته‌اند این بار هم ایشان تصمیم خواهند گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره مصوبات امروز هیات دولت بیان داشت: در جلسه امروز قسمت قابل توجهی از وقت ما صرف بررسی شرایط روز کشور شد بالاخره برخی مسائل از قبیل مسائل واقعی، شایعات، مسائلی که در فضای مجازی مطرح می‌شود و هم القائاتی که رسانه های بیگانه انجام می دهند همه باهم تلفیق شده و در این زمینه صحبت هایی در جلسه انجام شد و رئیس جمهور گفتند که وزرا و اعضای دولت با مردم بیشتر صحبت کنند و عملکرد خود را به مردم گزارش دهند.

واعظی با بیان اینکه آقای روحانی می خواهند که با مردم بیشتر صحبت کنند، اظهار کرد: برخی شایعات که در فضا مجازی مطرح می‌شود از قبیل اینکه مسئولان کشور همه شان در خارج از کشور حساب بانکی دارند در حالی که این موضوع به هیچ وجه درست نیست و حتی برخی که اسامی شان هم اعلام شده است گفتند که اگر چنین حساب هایی وجود دارد هرکس که آن را پیدا کرد مال خودش است.

وی افزود: یک طرحی الان در مجلس درباره بازنشستگی مطرح است و ما در دولت صحبت کردیم که طرحی که نمایندگان محترم طراحی کردند و کلیاتش تصویب شده است در این طرح برای اینکه از بازنشستگان استفاده نشود، تبعیض قائل شده اند، در حالی که ما با آن تبعیض در دولت مخالف بودیم و الان  اینطور تبلیغ می‌کنند که دولت مخالف آمدن جوانان به سر کار است و نمی خواهد بازنشستگان از سر کار بروند بیرون که به هیچ وجه این چنین نیست و بارها آقای رئیس جمهور اعلام کرده‌اند که حتما از افراد جوان در وزارت خانه ها استفاده شود. ما در مقطعی که دولت را تحویل گرفتیم از تعدادی افراد که نمی‌خواستند در دولت قبل از ما کار کنند و خود را بازنشسته کرده بودند یا بازنشسته شان کرده بودند،  استفاده کردیم اما این به معنای آن نیست که دولت فقط باید دست این افراد باشد.
 

واعظی در مورد حضور روحانی در توچال خاطر نشان کرد: همه اعضای کابینه باید نسبت به یک موضوعی که منتشر می‌شود روشنگری کنند. اما آقایان نظرشان این است که خیلی گرفتاری دارند و فکر نمی‌کنند موضوع مهمی است. ساعت ۶/۵ صبح روز تعطیل هر کسی برای خود برنامه‌ای دارد وقت اداری نیست.

وی در این باره بیان داشت: آقای رئیس جمهور قبل از ریاست جمهوری هفته‌ای دو مرتبه کوه می‌رفتند در دولت یازدهم هم همینطور. در دولت دوازدهم وقفه چند ماهه افتاده بود و در این هفته صبح زود به کوه رفتند و سریعا هم برگشتند مثل تمام کسانی که به کوه می‌روند.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: اینکه یک عده‌ای و جناح خاصی هر کاری که دولت می‌کند را در داخل و خارج مجلس سیاه‌نمایی می‌کنند و منفی جلوه می‌دهند اینکه مردم عزیز یک مسئولشان نه در وقت و روز اداری به کوه می‌رود استقبال می‌کنند.

وی در مورد اظهارات منتسب به سرلشکر صفوی، بیان داشت: البته آقای رحیم صفوی از دوستان خوب ما و فردی عاقل هستند هنوز ایشان را ندیده‌ام ولی نمی دانم چنین حرفی را زده‌اند یا نه. خیلی بعید است. کسانی که تجربه کاری و چند واحد درس علوم سیاسی خوانده باشند می‌دانند نقش دولت چقدر تعیین کننده است و این صحبت خلاف صحبت‌های رهبری است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.