شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶

واکنش عضو شورای شهر به توزیع طرح ترافیک خبرنگاری

چرا نمایندگان مجلس و فرزندانشان آرم طرح ترافیک خبرنگاری گرفتند

1

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برخی از نماینده‌های مجلس و فرزندانشان ‌آرم طرح ترافیک خبرنگاری دریافت کرده‌اند، گفت: این کار درست نیست این طرح قرار بود برای خبرنگاران باشد، آن مسئولی که پشت میز می‌نشیند و راننده شخصی دارد، نیاز به طرح ترافیک ندارد.

به گزارش قدس آنلاین،ناهید خداکرمی با اشاره به لیست ناقص منتشر شده طرح ترافیک خبرنگاری ، گفت: در این لیست اصلاً مشخص نیست که خبرنگاری که اسمش آمده برای کدام رسانه است. 

وی با بیان اینکه من با مسئولین شهرداری در این باره صحبت کردم، گفت: آنها گفتند ما فقط اسامی را منتشر می‌کنیم و افرادی که به ما مدارک داده‌اند آرم خبرنگاری دریافت کرده‌اند و برخی از افراد  در انجمن‌های مختلف حضور داشته و رسانه نداشته‌اند به همین دلیل ما اسامی رسانه ها را اعلام نکرده ایم. 

به گفته خداکرمی، مسئولین شهرداری وعده دادند ظرف یک هفته کار کارشناسی کرده و نتیجه را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه انجمن‌ها افرادی را معرفی کرده‌اند و شهرداری نیز آرم داده است، گفت: به هر حال کار سخت بوده است ولی باید در این زمینه شفاف سازی درستی صورت گیرد.

خداکرمی با اشاره به اینکه برخی از نماینده‌های مجلس و فرزندانشان ‌آرم طرح ترافیک خبرنگاری دریافت کرده‌اند، گفت: این کار درست نیست این طرح قرار بود برای خبرنگاران باشد، آن مسئولی که پشت میز می‌نشیند نیاز به طرح ترافیک ندارد.

وی در پاسخ به این سؤال که  وقتی افرادی که داشتند خبرنگاران را پایش می‌کردند به اسم نمایندگان مجلس برخورد کرده‌اند چرا دوباره برای آنها و خانواده‌هایشان طرح صادر کرده‌اند، گفت: مسئولین شهردار ی می‌گویند ما به آنها زنگ زده‌ایم که اسامی‌تان را منتشر می‌کنیم و این برای شما خوب نیست اما آنها گفته‌اند که بچه‌های ما با ما کار می‌کنند.

وی ادامه داد: هر رسانه خودش اسامی را مشخص کرده است و شهرداری فقط طرح داده است.

وی در پاسخ به این پرسش که شهرداری معتقد بود که فقط به خبرنگاران واقعی طرح می دهد اما کاری که صورت گرفته مغایر با وعده های شهرداری است گفت: مسئولان شهری یک هفته فرصت خواسته اند تا کار کارشناسی کنند.

خداکرمی با بیان اینکه در کشور گروهی هستند که یک ارزن و نخود حاضر نیستند به مستحق برسد خطاب به نمایندگانی که آرم طرح ترافیک خبرنگاری دریافت کرده‌اند، گفت: این نمایندگان چرا سهمیه گرفته‌اند باید سهمیه را به خبرنگاری می‌دادند که با پراید در سطح شهر تردد می‌کنند اینها که راننده دارند و پشت میزنشینهستند.

وی با تأکید بر این موضوع که ما به دنبال این هستیم که اسامی خبرنگاران با نام رسانه منتشر شود، گفت: ما از معاونت حمل‌ونقل ترافیک می‌خواهیم که نام رسانه‌ها را منتشر کند.

به گفته خداکرمی در لیست خبرنگاران افرادی هستند که خبرنگار نیستند و از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارند ولی باز هم طرح ترافیک خبرنگاری دریافت کرده‌اند. 

وی در پاسخ به این پرسش که شهرداری با شعار شفافیت حرکت کرد و معتقد بود که رانت زیادی در توزیع طرح ترافیک در سال‌های گذشته بوده ولی خودش هم این گونه آرم را توزیع کرده است، گفت: خبرنگاران باید در شفاف‌سازی به ما کمک کنند. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.