سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳

شهردار بندرعباس خبر داد:

احداث بوستان هنر و آمفی‌تئاتر رو باز در بندرعباس

شهردار بندرعباس

بندرعباس ـ شهردار بندرعباس از پیشرفت ۳۰ درصدی ساخت اولین بوستان هنر در این شهر خبر داد و گفت: در این بوستان آمفی تئاتر رو باز به مساحت ۴۴۲ متر مربع، به روش طاق یونانی و مقطع دایره نیز طراحی شده است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس اظهار داشت: توجه به مباحث فرهنگی، از جمله دغدغه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرعباس است که همواره در کنار مباحث توسعه و عمران شهری مورد توجه و تأکید فراوان قرار دارد.
وی از پیش‌بینی و تدارک چند برنامه بزرگ فرهنگی برای سال جاری خبر داد و با تأکید بر اینکه احداث و فعالیت مجموعه‌های فرهنگی باعث مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان می‌شود، افزود: احداث بوستان هنر با مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع در بلوار امام‌حسین(ع) جنب شهرداری ناحیه یک منطقه یک در دست اجراست.
این مقام مسئول با اشاره به این‌که تئاتر، تأثیرگذارترین هنر در زیرساخت‌های فرهنگی جامعه است، خاطرنشان کرد: در این بوستان علاوه بر در نظر گرفتن آمفی تئاتر رو باز به مساحت ۴۴۲ متر مربع، که به روش طاق یونانی و مقطع دایره طراحی شده، یک سالن پلاتو به مساحت ۴۰۰ متر مربع که شامل سالن نمایش، اتاق کنترل، اتاق گریم و انبار می‌باشد، نیز احداث خواهد شد.
شهردار بندرعباس با بیان اینکه برای تردد شهروندان و روان‌سازی ترافیک پارکینگ مناسبی برای بوستان هنر در نظر گرفته می‌شود، گفت: در این پارک، یک سالن آمفی‌تئاتر با ظرفیت ۱۷۰ نفر ایجاد خواهد شد.
امینی‌زاده با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است، بیان کرد: احداث بوستان هنر علاوه بر تقویت اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، ایجاد پویایی و نشاط در شهر را به دنبال خواهد داشت، به خصوص اینکه احداث این مجموعه با رویکرد برنامه‌های خانوادگی در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه این پروژه در حال حاضر حدود ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، ادامه داد: احداث بوستان هنر تا دهه مبارک فجر سال جاری اتمام و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
شهردار بندرعباس تصریح کرد: با همکاری حوزه هنری و فعالین عرصه هنرهای نمایشی بخش‌های مختلف این بوستان طراحی شده و مطابق با طرح اولیه احداث سالن تئاتر روباز، نگارخانه ویژه هنرمندان و مکان های فرهنگی تعبیه شده است.
امینی‌زاده خاطرنشان کرد: با اجرای طرح بوستان هنر و سالن روباز، این بوستان یکی از محل‌های موثر فرهنگی جهت گذران اوقات فراغت و ارائه برنامه‌های فرهنگی در شهر بندرعباس خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.