چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴

نوبخت در جمع خبرنگاران

تغییرات در دولت به وقتش انجام می‌شود؛ فعلا اسامی مطرح در رسانه‌ها گمانه‌زنی است

نوبخت

محمدباقر نوبخت می‌گوید تغییرات در کابینه به صلاحدید رئیس جمهور و به وقتش صورت می‌گیرد اما آنچه این روزها درباره تغییرات در دولت و حتی احتمال جابجایی خود او مطرح می‌شودگمانه‌زنی رسانه‌هاست و صحت ندارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی قدس آنلاین، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره اختلاف نظر و چالش توئیتری بین وزیر ارتباطات با وزیر صنعت بر سر اعلام اسامی افرادی که با ارز دولتی اقدام به واردات گوشی تلفن کرده و در بازار آنرا با نرخ آزاد فروخته‌اند هم گفت: این صرفاً یک بحث رسانه‌ای بود و حوزه اختیارات و وظایف این دو وزارتخانه کاملا با هم متفاوت است و در این ماجرا اساساً چون بانک مرکزی ارز را تأمین می‌کند وظیفه آنهاست که لیست اسامی را منتشر کنند  بنابر این لیست‌هایی که بانک مرکزی اعلام می‌کند فصل الخطاب است.

وی در پاسخ به این پرسش که موضوع دیدار واعظی با قالیباف و احتمال معاون اول شدن وی تا چه حد صحت دارد، گفت: قرار نیست که ما به همه شایعاتی که مطرح می شود پاسخ دهیم مگر اینکه کار و امور را تعطیل کنیم و به تکذیب این موارد مشغول شویم.

سخنگوی دولت همچنین درباره مصوبات امروز هیئت وزیران با اشاره به تصویب استمهال دو ساله وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه، تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف شد که اصل و سود و همچنین همه جرائمی که به تاخیر و تعویق دوساله مربوط می‌شود و مابه التفاوت سود آن را پرداخت کند.

نوبخت افزود: مسئله انتقال برخی واحدها از مرکز به حاشیه و نیز اینکه کارت بازرگانی که صادر می‌شود به صورت تخصصی درباره‌اش عمل شود و اینکه یک نفر نتواند از کارت بازرگانی دیگری استفاده کند تا نظمی به کار تجارت در کشور داده شود و در ارتباط با کاهش آسیب های اجتماعی مقرر شد که حداقل هشتاد میلیارد تومان را برای تجهیز اردوگاه هایی که به عنوان کمپ می توان معتادان را در آن درمان کرد اختصاص دهیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که ما به التفاوت افزایش حقوق چه زمان پرداخت می‌شود، گفت: از سه ماهه قبل در حساب همه وزارتخانه ها بود در دو ماه اول با توجه به اینکه این افزایش باید به صورت پلکانی عمل می‌شد مقرر بود که یک استفسار از مجلس انجام شود که انجام شد و در اعمال این اصلاحات براساس تفسیر مجلس باید احکام همکاران ما در دستگاه‌های اداری اصلاح می‌شد که امیدوارم انجام شده باشد؛ چرا که آنچه مهم است تأمین اعتبار و پرداخت این پول به دستگاه‌هاست که انجام شده و من از همه دستگاه های دولتی انتظار دارم که اگر تا به حال به هر دلیلی اصلاح احکام را انجام نداده‌اند، سریعاً ظرف چند روز انجام دهند تا ما برای پرداخت حقوق تیرماه این افزایش سنواتی را که پرداخت نشده بود را پرداخت کنیم.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که برای کاهش هزینه سفرهای خارجی اعضاء هیات دولت چه برنامه‌ای دارد، گفت: فراتر از مصادیقی که رئیس جمهور بیان کردند برای صرفه جویی در هزینه‌های جاری و عمرانی الزام داریم و با توجه به اینکه احتمال کاهش منابع ارزی یا ریالی ما در آینده وجود دارد، باید برای عدم تحقق منابع بودجه های اضطراری داشته باشیم. به این جهت الان دو بودجه اضطراری با مقادیری از صادرات تهیه کردیم و این موارد در شورای هماهنگی اقتصادی سه قوه توسط سازمان برنامه و بودجه مطرح خواهد شد.

وی افزود: همین که وزارت صنعت و بانک مرکزی موظف شدند کسانی که ارز ۴۲۰۰ دریافت می‌کنند اسامی شان اعلام شود تا جامعه بداند که چه کالایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود گامی در جهت شفاف سازی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.