سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲

کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های ورودی دادگستری تربت جام

 دادگستری تربت جام

قدس آنلاین:رئیس دادگستری تربت جام گفت: با افزایش قضات در دادگستری زمان رسیدگی به پرونده‌های ورودی نسبت به گذشته کاهش چشمگیری یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛  عارفی نیا رئیس دادگستری تربت جام افزود: روند رسیدگی به پرونده‌ها به دو ماه و نیم کاهش یافته است و یکی از وظایف مهم دادگستری پاسخگویی به مطالبات و ارتقا سطح دانش و آگاهی مردم نسبت به قوانین است.

وی  ادامه داد : برای پیشگیری از جرایم و آشنایی آحاد جامعه به حقوق افراد وظیفه داریم درجمع مردم حاضر و مسایل ضروری را مطرح واطلاع رسانی کنیم.

رئیس دادگستری تربت جام گفت : مردم به لحاظ عدم آگاهی کامل از قوانین در معرض خطرات مهمی قرار میگیرند که موجب پرداخت هزینه‌های سنگین می‌شود.

عارفی نیا گفت: قراردادهای عادی، قولنامه‌ای قراردادهایی هستند که به عنوان دلیل وسند، قابل استناد در ادارات دولتی و محاکم نیستند وقانون می‌گویداین کاغذعادی هیچ ارزش و اعتباری ندارد.

وی افزود: خطر بعدی که در این گونه معاملات وجود دارد ممکن است یک ملک به چند نفرفروخته شود و کلاهبرداری صورت گیرد و چون کروکی زمین مشخص نیست امکان انکار سندعادی توسط فروشنده هست.

رئیس دادگستری تربت جام گفت: مردم در انجام معاملات عادی حتما میزان زیادی ازپرداخت وجه را در موقع تنظیم سند رسمی در دفترخانه‌ها موکول کنند تا دچار خطرات نشوند و این روند احتمالات و خطرات را به صفر می‌رساند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.