شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲

۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف شد

مرزبانی

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف و ضبط شده است.

سردار ماشاالله جانثار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در مرکز فرماندهی هنگ مرزی تایباد اظهار داشت: روند رو به رشد فعالیت اقتصادی در مرزهای شرقی کشور نشان از امنیت پایدار در نوار شرقی کشور است.

وی با بیان اینکه نیروهای مرزبانی کشور  در خراسان رضوی از بالاترین آمادگی ممکن برخوردار هستند گفت: اگر فردی یا گروهی ارادهای برای ورود به کشور به صورت غیرقانونی داشته باشد با شدیدترین برخوردارهای نظامی و قانونی مواجه خواهد شد.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی عنوان کرد: نیروهای مرزبانی خراسان رضوی همواره تلاش داشته‌اند تا در سیطره 835 کیلومتری مرزهای شرقی که تحت حفاظت آنها می‌باشد از ورود هرگونه کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنند تا فرامین مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از قاچاق کالا به ثمر بنشیند.

جانثار افزود: فعالیت‌های اطلاعاتی و عملیانی برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر در محدوده تحت حفاظت ما در بالاترین سطح خود قرار دارد و ما در این راستا سال گذشته توانستیم حدود یک تن انواع مواد مخدر را قبل از ورود به کشور کشف و ضبط کرده و قاچاقچیان را دستگیر کنیم.

وی با اشاره به ماموریت های دیپلماسی مرزبانی کشور بیان داشت: یکی از وظایف مرزبانی استیفای حقوق مرزنشین‌ها و استیفای حقوق جمهوری اسلامی است و در این باره نیز در سال گذشته بیش از 350 دیدار مرزی با مسئولین کشورهای همسایه برای رسیدگی به شکایات صورت گرفته است.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرزهای سرخس، لطف آباد، باجگیران و دوغارون چند صددستگاه خودرو و هزاران نفر اتباع کشورهای دیگر ورود و خروج دارند که این اتفاق ثمره از خودگذشتگی نیروهای مرزبانی برای حفظ امنیت در مرزها و توسعه مولفه‌های اقتصادی در سایه این امنیت است.

جانثار با اشاره به اهمیت رصد الکترونیکی مرزهای کشور گفت: در حال حاضر ما از مولفه‌های بسیاری برای جلوگیری از ورود و خروج غیر قانونی افراد و یا کالاهای قاچاق استفاده می‌کنیم که کوادکوپتر جدیدترین آنهاست و در این باره نیز در نظر داریم تا در آینده از ظرفیت‌های دیگری همچون پهبادهای رصدگر در مرزهای شرقی کشور استفاده کنیم.

وی بیان اینکه همدلی و اتحاد میان نیروهای نظامی در کشور فوق العاده است تصریح کرد: نیروهای مرزبانی در خراسان رضوی با بهره گیری از ظرفیت‌های سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش شمال شرق، نیروی انتظامی استان، دستگاه های امنیتی و نهادهای اطلاعاتی توانسته است بسیاری از راه‌های نفوذ به خاک جمهوری اسلامی ایران را برای متجاوزان مسدود کند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی با اشاره به بحث کشف کالای قاچاق گفت: کشفیات کالا در مرزهای خراسان رضوی با کشورهای همسایه حجیم و گسترده نیست اما با این حال از ابتدای سال تاکنون بیش از 40 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای این استان کشف و ضبط شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.