دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵

مسکو:

تحریم‌های جدید آمریکا وجهه سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی را خدشه‌دار می‌کند

ا

وزارت خارجه روسیه تأکید کرد تحریم‌های جدید آمریکا به بهانه نقش ادعایی مسکو در جریان پرونده مسمومیت سالزبری انگلیس، وجهه سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی را خدشه‌دار می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، وزارت خارجه روسیه امروز (دوشنبه) تأکید کرد که تحریم‌های آمریکا علیه روسیه وجهه سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی را خدشه‌دار می‌کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، از استحکام و قدرت کنوانسیون تسلیحات شیمیایی کاسته و وجهه سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی را خدشه‌دار می‌کند.»

این بیانیه می‌افزاید: «آمریکا عمدا به دنبال از بین بردن ساختار عدم اشاعه و خلع سلاح بین‌المللی است».

وزارت خارجه روسیه در ادامه اتهامات آمریکا مبنی بر اینکه روسیه مسئول حادثه مسمومیت شیمیایی «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس در سالزبری انگلیس است، را «ریاکارانه و مزدورانه» خواند.

وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه 8 آگوست در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه مسکو به بهانه مقابله با نقش ادعایی روسیه در حادثه مسمومیت «سالزبری» انگلیس وضع کرده است. این تحریم‌ها با استقبال لندن مواجه شده است.

سفارت روسیه در واکنش به این تحریم‌ها ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا تأکید کرد که واشنگتن هیچ شواهدی در خصوص ادعایی که درباره نقش مسکو در مسمومیت «سرگئی اسکریپال» افسر سابق روس در سالزبری انگلیس مطرح کرده، ارائه نداده است. علاوه بر این، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز گفته بود که مسکو در حال تدارک برای انجام اقدامات متقابل در قبال آمریکا است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.