یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸

دلخوش در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد

تیم اقتصادی دولت نیازمند ترمیم است

نشست خبری با اصحاب رسانه-دلخوش

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به رغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت برای بهبود وضعیت، هنوز مجلس به روند موجود نقد دارد، گفت: نمایندگان مجلس معتقدند که در تیم اقتصادی دولت ضعف‌هایی وجود دارد که نیازمند ترمیم است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین سید کاظم دلخوش اباتری ، در نشست خبری دیروز با اصحاب رسانه  با اشاره به وضعیت ارز و سکه در کشور اشاره کرد و افزود: ما همیشه به دولت گفته ایم منبع و محل درآمدی خانوارها مشخص است ولی علیرغم مشخص بودن محل درآمدهای دولت هنوز اطلاعات درستی از منابع درآمد ارز دولت در دست نیست.

وی با تأکید براینکه دغدغه اصلی نظام این بوده که امروز بسیاری از توده های مردم که همیشه از این نظام پشتیبانی کرده‌اند در سختی و رنج به سر می برند، تصریح کرد: طی ۱۱ سال گذشته مقام معظم رهبری از موضوع اقتصادی و مشکلات این حوزه صحبت کرده که نشان دهنده دغدغه معظم له است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی عدم استفاده از نیروهای کارآمد و متخصص در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصادی را یکی دیگر از ضعف ها برشمرد و ادامه داد: زمانی که قانون مشخصی برای خرید سکه و ارز در کشور وجود ندارد شاهد این خواهیم بود که فردی ۳۹ هزار سکه خریداری کند و بعد مدعی شویم که وی تخلف کرده است.

وی همچنین به نبود فرهنگ درست در این زمینه و همراهی مردم با مسؤولان و نظام اشاره و خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته ترکیه تحریم شد و مردم این کشور دلارها را آتش زدند ولی در ایران ما تحریم می شویم از آن سو مردم بیشترین ارز و سکه را خریده و در خانه انبار می کنند.

وی با تأکید براینکه متأسفانه هنوز مردم و مسأولان ما باور ندارند که در یک جنگ اقتصادی هستند، افزود: مردم و مسئولان باید بدانند که دشمن علیه ما سخت ترین جنگ اقتصادی را به راه انداخته است.

دلار به عاملی برای کاسبی دولت ها تبدیل شده است

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با بررسی وضعیت دولت ها به این نتیجه خواهیم رسید که در هر دولت در دوره اول قیمت دلار ثابت ولی در دوره دوم تغییر می کند، تأکید کرد: متأسفانه دلار به عاملی برای کاسبی دولت ها تبدیل شده است.

وی روند موجود را مناسب ندانست و گفت: امروز شاهد کشف احتکارهای فراوان در سطح کشور هستیم که نشان دهنده این بوده که امروز مشکل ما مشکل داخلی است.

دلخوش بر مقابله درست، قاطع و اصولی در این حوزه تأکید و اظهار کرد: یکی از ضعف‌ها مدیریت‌های ناسالم در سطح کشور است. مدیریت ضعیف در کشور سبب سوء استفاده دشمنان شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز مجلس جایگاه و ارزش خود را از دست داده است، افزود: این موضوع به دلیل نوع عملکردها و همچنین حضور افراد غیر متخصص در مجلس است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه ارتباطات سیاسی و تجاری ما با کشورهای همسایه نیز اصولی و مناسب نیست، گفت: با وجود ظرفیت و پتانسیل‌های بسیار، ایران تنها ۳۹۲ میلیون دلار تجارت انجام می‌دهد.

وی با تأکید برلزوم ایجاد اتاق جنگ اقتصادی در همه حوزه ها و بخش ها، ادامه داد: مسؤولان باید باور کنند که در جنگ اقتصادی بسر می‌بریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.