دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲

مجتهدزاده وضعیت بسیار نامساعدی دارد

غربت ‌قاری و داور بین‌المللی قرآن در مشهد

‌‌قاری

قدس انلاین : گویا هیچ همت و اراده‌ای برای رسیدگی به وضعیت نامساعد قاری و داور بین‌المللی قرآن مشهد وجود ندارد.

 وحید مجتهدزاده؛ قاری و داور بین‌المللی قرآن کریم مشهد همچنان وضعیت مساعدی ندارد و گویا اراده‌ای نیز براس رسیدگی به وضعیت این استاد و داور و قاری بین‌المللی وجود ندارد.

 در گزارش‌ها و مصاحبه‌های متعددی به وضعیت این قاری قرآنی پرداخته شده ،  اما هنوز خبری از کمک و مساعدت ادارات و نهادهای مختلف مشهد نشده است.

این استاد و قاری بین‌المللی وضعیت بسیار نامساعدی دارد؛ وی از سال 73 درگیر بیماری دیابت شده و در سال 91 با اوج گرفتن آن به بیماری‌های چشمی، قلبی و کلیوی نیز مبتلا شده است. در حال حاضر 90 درصد از بینایی‌ و 73 درصد قلب و 92 درصد کلیه‌ وی نیز از کار افتاده است.

داور و قاری بین‌المللی قرآن‌کریم با اشاره به مخارج زندگی و عائله‌مندی در زمینه وضعیت خود می‌گوید: یک میلیون و 260 هزار تومان حقوق از کارافتادگی از تامین اجتماعی می‌گیرم که با توجه به وضعیت معیشتی و درمانی‌ام که در ماه حدود 600 هزار تومان هزینه درمان می‌کنم، وضعیت درآمدی‌ام با وضعیت معیشتی و درمانی‌ام هم خوانی ندارد.

مجتهدزاده با اشاره به عدم دغدغه مسئولان برای حل مشکلات ادامه داد: نهادهای متولی مثل وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات و اوقاف ردیف بودجه‌ای برای اعطای مستمری یا وام برای حل معضلات و مشکلات قاریان ندارند و این مهم، ضعف قانون در این زمینه را نشان می‌دهد، نبود صندوق و چتر حمایتی از قاریان از مهمترین دغدغه‌های جامعه قاریان کشور است.

وی افزود: وزارت ارشاد به‌عنوان متولی اصلی امور مربوط به قاریان در سال 94 مستمری را تحت عنوان کمک درمان به مبلغ 700 هزار تومان با هدف پوشش هزینه‌های درمانی به ما کمک می‌کرد که آن مستمری هم از اواخر سال 96 به بعد کلاً قطع شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.