سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶

سید جلال حسینی:

پرسپولیس در این فصل دشوار نیاز مبرمی به حمایت همه هواداران خود دارد

1

سیدجلال حسینی گفت: فوتبالیست باید در زمین مسابقه حرفش را بزند، نه در فضای مجازی.

به گزارش قدس آنلاین، سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان پرسپولیس وظیفه سنگینی را به دوش می‌کشد و انصافاً از پس این مسئولیت هم به خوبی برآمده است.
کاپیتان پرسپولیس در کنار ارتباط عاطفی که با بچه‌ها برقرار کرده بسیار هم مورد احترام همبازیانش است. یک لیدر به تمام معنا که خوب می‌داند کجا باید نقش بزرگتر را بازی کند.
سیدجلال حواسش همه جا هست و حتی در مصاحبه با ما از نگرانی خود بابت اینستاگرام و فضای مجازی هم پرده برداشت و...  
این شما و این هم مصاحبه سیدجلال حسینی که به واقع عصای دست برانکو سرمربی پرسپولیس است.
* دفاع پرسپولیس تاکنون عملکرد خوبی داشته و در سه بازی گذشته گلی دریافت نکردید، اما در فاز تهاجمی چندان نتوانستید موفق ظاهر شوید. چرا؟
اول آنکه دفاع تیمی کار یک یا دو یا چند نفر نیست. اگر ما کم گل خوردیم محصول تلاش همه بچه هاست و زحمات، دوندگی و جنگندگی دسته‌جمعی که به بار نشسته است. در زمینه گل زدن هم باید بگویم همه تیم‌ها با دفاع مطلق و بازی بسته مقابل ما قرار می‌گیرند. شما همین بازی آخر ما مقابل نفت مسجد سلیمان را هم دیدید.
* بله، حتی هواداران شما در فضای مجازی به شدت به عبدا... ویسی و تیمش حمله کرده و تاکتیک آن‌ها را ضدفوتبال خواندند. خودت هم چنین نظری داری؟
نه، به هر حال در دنیای فوتبال این نوع بازی هم یک تاکتیک است و نفت مسجد سلیمان هم آمده بود با یک بازی بسته گل نخورد و اگر هم فرصتی پیش آمد در ضدحملات دروازه ما را باز کند که به کمک همه بچه‌ها به خوبی دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشتیم.
* من در بحث ضعف پرسپولیس در فاز تهاجمی هنوز قانع نشدم.
ببینید ما از پارسال نتوانستیم یارگیری کنیم. ۵ بازیکن اصلی خودمان را هم از دست دادیم. آیا به جای ما هر تیم دیگری هم بود نابود نمی‌شد؟ متأسفانه می‌بینم و می‌شنوم که همه جا حرف از خریدهای ماست. آخر کدام خرید؟!
* منظورت مهدی شیری، سروش رفیعی، مهدی شریفی و مهدی ترابی است؟
این‌ها کجا هستند؟ شیری برای پیکان بازی می‌کند. سروش در فولاد است. مهدی ترابی که بازیکن سایپاست و مهدی شریفی هم به خاطر محرومیت پرسپولیس فقط کنارمان تمرین می‌کند. آیا این بازیکنان خریدهای جدید پرسپولیس محسوب می‌شوند؟ من خیلی به این مسئله فکر می‌کنم که از پارسال ما بازیکن نگرفتیم و با این مشکل بزرگ مواجه شدیم.
* به هر حال همین نفرات در نیم‌فصل دوم می‌توانند به شما کمک کنند. نمی‌توانند؟
بازیکن جدید آن هم در پرسپولیس و استقلال زمان می‌خواهد تا هماهنگ شود. بازی در پرسپولیس بزرگ آسان نیست. نیم‌فصل دوم این‌طوری نیست که بازیکنان جدید بلافاصله در ترکیب قرارگرفته و بتوانند حداکثر کارایی را نشان بدهند. کسی به این مسائل توجه نمی‌کند که زمان زیادی می‌خواهد که بازیکن جدید با شرایط وفق پیدا کند.


* مثلاً چقدر زمان می‌خواهد؟
قابل پیش‌بینی نیست. شاید سه هفته و شاید هم ۱۰ هفته! این‌طوری نیست که بلافاصله هماهنگ شود. من نگران این موضوع هم هستم.
* برانکو در مصاحبه اخیرش گفته استقلال ۲۰ بازیکن گرفته و ما نگرفتیم!
به هر حال هر تیمی سعی می‌کند قبل از شروع فصل خودش را تقویت کند، اما این امکان به حکم فیفا یک سالی می‌شود از پرسپولیس گرفته شده است. ما از پارسال نتوانستیم بازیکن بگیریم و رقابت عادلانه‌ای در لیگ و آسیا نداریم.
* پس از تساوی خانگی اخیر پرسپولیس برابر نفت مسجد سلیمان برخی کارشناسان و حتی هواداران تیم شما ابراز نگرانی کردند که تیم برانکو مقابل تیم‌هایی که با دفاع فشرده و بسته بازی می‌کنند به مشکل برخواهد خورد. این حرف را قبول داری؟
خود آقای برانکو هم گفت. مشکل ما مقابل نفت مسجد سلیمان زدن گل اول بود. اگر مقابل تیم‌هایی با تاکتیک بازی بسته و دفاعی زود گل بزنی دفاع حریف باز می‌شود. آن‌ها برای گل زدن و جبران گل خورده جلو می‌کشند و ما می‌توانیم در ضدحملات گلزنی کنیم. هواداران نگران نباشند. همیشه این شیوه بازی جواب نمی‌دهد.
* سوپرجام را هنوز به شما ندادند. آیا حاضرید در یک بازی رسمی برای تصاحب سوپرجام برابر استقلال بازی کنید؟
هر چند پرونده سوپرجام در کمیته انضباطی در جریان است، اما همه می‌دانیم برای این مسابقه تاریخی از سوی سازمان لیگ اعلام شد. ما آماده بازی بودیم، اما استقلالی‌ها خودشان نامه زدند و از انجام آن مسابقه انصراف دادند. بنابراین هر طور که حساب کنید باید کاپ سوپرجام را به پرسپولیس بدهند و بازی جدیدی در کار نخواهد بود!
* این هفته هم باید به آبادان بروید. دو بازی در گرم‌ترین فصل سال در خوزستان برای شما سخت نیست؟
سه بازی، نه دو بازی! ما باید اول به آبادان برویم و در آن شرایط آب و هوایی بازی کنیم. سپس باید برای بازی مقابل الدحیل به قطر برویم که هوای فوق العاده گرم و شرجی دارد. شرایط سخت است، اما چاره‌ای نیست.
* فکر می‌کنی نتیجه بازی شما و صنعت نفت آبادان چه شود؟
آبادان شهری است که در فوتبال قدمت دارد. هواداران خونگرم و پرشوری دارد که به شخصه خیلی دوستشان دارم. فوتبالیست‌های بزرگی هم تحویل تیم ملی ایران داده و در مجموع در شهری فوتبالی و هوایی گرم و شرجی بازی داریم که آسان نخواهد بود. بازی مقابل نفت آبادان همیشه سخت بوده است و این بار هم کار راحتی پیش رو نداریم.
* ولی به شدت به ۳ امتیاز این مسابقه نیاز دارید؟
بله، پرسپولیس در همه مسابقات برای برد و ۳ امتیاز وارد زمین می‌شود و این بار هم با همین هدف به آبادان می‌رویم، اما گفتم که بازی سختی خواهد بود به ویژه آنکه نفت امسال تقویت هم شده و به نظرم تیم خیلی خوبی است. با این حال ما برای برد به زمین می‌رویم.
* اتفاقات اخیر در مسابقات پرسپولیس و روی سکوها را چطور ارزیابی می‌کنی؟
این کارها کار طرفداران اصیل پرسپولیسی نیست. اتفاقی هم نیست و به نظر می‌رسد یک کار برنامه‌ریزی شده و ناجوانمردانه است که تمرکز پرسپولیس در داخل زمین را به‌هم بریزد.
* یعنی معتقدی این درگیری‌ها و فحاشی‌ها روی سکوها آن هم در مسابقات پرسپولیس از قبل طراحی شده است؟
شک ندارم! این طبیعی و عادی نیست که هر هفته سر مسابقات ما سکوها ناآرام باشد و درگیری شود. به نظرم دو، سه نفر این اتفاقات را رقم می‌زنند که باید شناسایی و برخورد قانونی با آنان صورت پذیرد. اینکه نمی‌شود هر هفته این مسائل اتفاق بیفتد.


* چه صحبتی با تماشاگران پرسپولیسی دارید؟
من قبلاً گفتم فصل بسیار سختی پیش روی پرسپولیس است و کسی باور نکرد. حالا یواش یواش متوجه خواهید شد چقدر مشکل داریم. در چنین وضعیتی باید تماشاگران پرسپولیس به‌هوش و حواس جمع باشند. نباید اجازه بدهند چند نفر تمرکز تماشاگران و تیم ما را به‌هم بریزند. ما همه باید کنار هم و متحد باشیم. پرسپولیس در این فصل دشوار نیاز مبرمی به حمایت همه هواداران خود دارد.
* پس با این حساب هت‌تریک قهرمانی بی‌هت‌تریک قهرمانی؟!
نه ما ناامید نیستیم. من و همبازیانم و همین طور کادر فنی و مدیریت فقط و فقط به تکرار قهرمانی فکر می‌کنیم. گفتم که کار سخت است و باید همه هواداران تا آخر فصل کنارمان باشند.
* ببخشید ولی دیروز که با یکی از نزدیکان پرسپولیس صحبت می‌کردیم حرف عجیبی زد و گلایه کرد که چرا یکی، دو بازیکن تیم شما باید تا ۳ یا ۴ صبح بیدار و در اینستاگرام فعال باشند؟!
فقط پرسپولیسی‌ها نیستند. متأسفانه این شب‌بیداری یا فعالیت زیاد در اینستاگرام و فضای مجازی همه‌گیر شده است. بازیکنان تیم‌های دیگر هم تا صبح در فضای مجازی هستند. این در حالی است که یک فوتبالیست حرفه‌ای باید به موقع استراحت کند و مراقب خودش باشد. من می‌خواهم از طریق همین تریبون خبرورزشی یک تقاضا از هواداران پرسپولیس داشته باشم.
* بفرما...
از هواداران پرسپولیس خواهش می‌کنم بعضی بازیکنان پرسپولیس را در اینستاگرام و فضای مجازی الکی بزرگ نکنند. یک فوتبالیست درست و حسابی باید در زمین فوتبال حرفش را بزند. من مخالف اینستاگرام نیستم ولی فعالیت بیش از حد می‌تواند به هر بازیکنی لطمه بزند. متأسفانه برخی اوقات می‌بینم طرفداران پرسپولیس در فضای مجازی چنان یک بازیکن را بزرگ می‌کنند که طرف فکر می‌کند لیونل مسی است. برخی بازیکنان فرقی هم نمی‌کند پرسپولیسی باشد یا عضو تیمی دیگر ظرفیت این همه توجه بیش ازحد را ندارند. آن‌ها باید بدانند حرفشان در استادیوم ورزشی خریدار بیشتری می‌تواند داشته باشد تا اینستاگرام!
* راستی بازی‌های اروپایی را دنبال می‌کنی؟ رئالی یا بارسایی که نیستی؟
نه! من طرفدار آث میلان بودم. میلانی که دیگر مرد و جنازه اش را هم خاک کردند.
* منظورت آث میلان آریگو ساکی و فابیو کاپلو با ستارگان هلندی اش است؟
بله، عجب تیمی بود. ریکارد، گولیت، فان‌باستن، باره‌سی، مالدینی و... که بهترین تیم باشگاهی تاریخ بود. امروز آث میلان دیگر سایه‌ای از آن میلان افسانه‌ای هم نیست.
* برگردیم به همان الدحیل! گفتی از تیم ملی قطر هم قوی‌تر است. این یعنی اینکه از حالا باید خودمان را برای شکست احتمالی پرسپولیس آماده کنیم؟
نه! من گفتم با تیمی بازی داریم که العین امارات را با عمر عبدالرحمان در دو دیدار رفت و برگشت هشت تایی کرد. الدحیل امسال هم در لیگ ستارگان قطر بدون باخت صدرنشین است و به راحتی السد، الریان و بقیه را شکست داده است. کار راحتی نداریم ولی با همین جوانان خودمان با انرژی و انگیزه فراوان به قطر می‌رویم که ان‌شاءا... بتوانیم با یک نتیجه خوب و آبرومندانه به تهران برگردیم. البته بار دیگر تأکید می‌کنم جدال برابر و عادلانه‌ای نیست.
* چرا؟
به هر حال ما با تیمی بازی داریم که تقویت شده و بازیکنانی الجزایری، تونسی، کره‌ای، فرانسوی و... دارد در حالی که ما به حکم فیفا نتوانستیم بازیکن بگیریم. اگر پنجره نقل و انتقالات ما هم باز بود می‌شد گفت: جدالی برابر، اما این‌گونه نیست. با این حال ناامید نیستیم و می‌خواهیم به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنیم.
* برخی معتقدند اگر پرسپولیس در دیدار رفت در قطر گل نخورد می‌تواند در دیدار برگشت در تهران جبران کند. با این حرف موافقی؟
حرف همه ما همین است. اگر بتوانیم با تلاش جمعی در قطرگل نخوریم یا گل بزنیم کارمان در تهران و جلوی چشم ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیسی به مراتب راحت‌تر خواهد بود، اما باید منطقی هم باشیم. گل نخوردن از تیمی که ۸ تا به العین زده راحت نیست.
* در خصوص بازی با الدحیل قطر چه قولی به هواداران پرسپولیس می‌دهی؟
در فوتبال حرفه‌ای قول نمی‌دهند، اما من قول می‌دهم تمام وجودمان را در زمین بگذاریم. ما اول باید برویم آبادان که انرژی زیادی از تیم ما می‌گیرد و بعد هم باید به قطر با شرایط آب و هوایی بدتر برویم. کار بسیار سخت است، اما با انرژی و انگیزه فراوان بازی خواهیم کرد.

منبع: خبر ورزشی

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.