دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸

حضور گروه‌های فلسطینی در قاهره برای از سرگیری گفتگوهای آشتی ملی

1

گروه های فلسطینی برای از سر گیری گفتگوهای آشتی ملی میان دو جنبش فتح و حماس و نیز آرام سازی اوضاع در باریکه غزه که از چند هفته قبل آغاز شده است، وارد قاهره ـ پایتخت مصر ـ شدند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، جنبش مقاومت اسلامی "حماس" قبل از عید سعید قربان اعلام کرده بود که با گروه های فلسطینی توافق کرده ایم که رایزنی هایمان را پس از تعطیلات عید از سر بگیریم تا اهداف ملت مان در زمینه وحدت و لغو محاصره غزه محقق شود.

گروه های فلسطینی در حال رایزنی در قاهره برای دستیابی به توافق آرام سازی با رژیم صهیونیستی با میانجیگری مصر و سازمان ملل هستند.

در همین راستا، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نخستین روز عید قربان اعلام کرده بود که لغو محاصره رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه نزدیک است و در عین حال، مذاکرات درباره آرام سازی اوضاع در غزه ادامه داد.

وی خاطر نشان کرده بود که در سایه تظاهرات های حق بازگشت و مقاومت، ما در یک قدمی لغو محاصره ظالمانه غزه قرار داریم.

قرار است هیاتی از جنبش فتح نیز امروز یکشنبه به ریاست عزام احمد عضو کمیته مرکزی این جنبش و با حضور حسین شیخ و روحی فتوح برای شرکت در رایزنی های مربوط به آرام سازی اوضاع در غزه و آشتی ملی وارد قاهره شود.

جمال محیسن عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تصریح کرد که هیات این جنبش به سازمان اطلاعات مصر اعلام خواهد کرد که مقامات فلسطینی و به ویژه محمود عباس رئیس تشکیلات با آرام سازی اوضاع با رژیم صهیونیستی در غزه در قالب طرح فعلی مخالف هستند.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.