جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی در خراسان رضوی در رشتخوار کلنگ‌زنی شد

رشتخوار

سومین نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی استان خراسان رضوی باحضور مدیر کل بنیاد مسکن خراسان رضوی و مدیران اجرایی توسط شرکت‌های ایرانی در رشتخوارکلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، خالقداد عرب فرمانداررشتخوار در این مراسم گفت: تا پایان سال جاری براساس اظهار نظر مسئولان این پروژه نیروگاه خورشیدی نوق رشتخوار با سرمایه‌گذاری ۵۴۰ ملیارد راه اندازی خواهد شد.

وی گفت: این نیروگاه با برترین تکنولوژی‌های موجود دنیا شامل ماژول‌های فتوولتائیک متمرکز به همراه سامانه‌های متحرک خواهد بود که این سامانه‌ها توانایی مسیربابی خورشیدی را دارا هستند.

فرماندار رشتخوار  افزود: این پنل‌ها با داشتن لنزهای اپتیکال برخلاف نمونه‌های رایج مورد استفاده توانایی جذب بالای اشعه‌های خورشیدی را داشته و می‌توانند بهره‌وری بالاتری نسبت به نمونه‌های قدیمی داشته باشند.

عرب  درباره اشتغالزایی پروژه خورشیدی رشتخوارتصریح کرد: این پروژه در اراضی نوق  با وسعت ۲۰۰ هکتار اجرایی خواهد شد که در مرحله نهایی ۵۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت.

فرماندار رشتخوار  افزود: به دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیایی رشتخوار سرمایه‌گذاری در زمینه تولید برق از نیروی خورشید یکی از بهترین فرصت‌هاست.

وی در ادامه کلنگ زنی این پروژه همچنین آسفالت و بهسازی روستاهای ملک آباد و حسین آباد و خانه ورزش های رزمی رشتخوار با اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد تومان  را افتتاح کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.