سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی:

هوشمند سازی ۴شهر خراسان رضوی آغاز شده است

مقدوری استانداری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: هوشمند سازی ۴ شهر خراسان رضوی در راستای کمک به مدیریت شهری آغاز شده است.

به گزارش قدس انلاین ، محمد مقدوری ظهر سه شنبه در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی اظهارکرد: نیازهای جدید در شهرها مدیریت و ساماندهی امور را مشکل کرده و به همین دلیل باید به سمت  هوشمند سازی گام برداریم و این مهم در چهار شهر خراسان رضوی آغاز شده است.

وی افزود: در دولت یازدهم  تمرکز فعالیت های عمرانی خراسان رضوی بر توسعه بخشی استوار بوده و در همه بخش های زیر بنایی و روبنایی این مهم با جدیت دنبال شده است. اولویت های حوزه عمرانی با تمرکز بیشتر بر عمران شهری و تقویت فعالیت شهرداری ها دنبال می شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد:در این راستا  سازمان همیاری باید به موضوعاتی از جمله توسعه فعالیت ها و ایجاد منابع در آمدی جدید، پیوند دادن فعالیت های سازمان با نیازهای شهرداری ها و افزایش حمایت از شهرداران، به عنوان سه اولویت توجه داشته باشد. 

مقدوری با اشاره به قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: این قانون اگر بخواهد شهرداران را نیز در بر بگیرد بیشترین ضربه را به مدیریت شهری وارد می کند چرا که از وجود این افراد در بدنه مدیریت شهری محروم می شویم.

وحید قربانی، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: دو اقدام عمده ای که باید با کمک شوراهای شهر انجام شودشامل  منطقی کردن خواسته ها و توقعات جوامع شهری و  لحاظ کردن آن ها در برنامه ریزی هاست که موجب کاهش هزینه ها، بهره وری نیروی کار و سرمایه خواهد شد.

منبع : مهر

انتهای پیام /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.