چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۱

لاریجانی:

بازار ثانویه ارز نابسامان نیست/ استفاده بیشتر از توان داخلی نیاز به هم‌افزایی سه قوه است

لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای مبنا قرارگرفتن استفاده بیشتر از توان داخلی نیاز به هم‌نوایی و هم‌افزایی همه از جمله سه قوه است.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه پنجمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان که صبح امروز (چهارشنبه 14 شهریور) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: امروز مباحث جامعی در مورد وضعیت کشورمان از ابعاد مختلف منطقه‌ای، بین‌المللی، امنیت داخلی، اقتصادی و البته اقداماتی که مجلس شورای اسلامی و سران قوا، انجام دادند و همچنین دورنمایی از آینده کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی تصریح کرد: باید اذعان کرد که بخشی از شرایط اقتصادی کشور متأثر از اقدامات بین المللی بوده، البته بخش داخلی نیز در حوزه بسیار تأثیرگذار است که این مسائل سبب شده مشکلات مزمن از حیث اقتصادی به‌وجود بیاید.

رئیس مجلس افزود: همچنین دورنمای آینده کشور مبنی بر نظر رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند باید به‌روی توان داخلی بیشتر توجه شود و مبنا و استراتژی کار قوای مختلف قرار گیرد، نیاز به هم‌نوایی و هم‌افزایی همه است.

لاریجانی با اشاره به اینکه قوانینی وجود دارد که می‌تواند امور را تسریع کند اما نیاز به اجرای به‌موقع دارد، ادامه داد: اگر نیاز به تغییر برخی مقررات نیز باشد می‌توان آنها را پیگیری کرد، بر همین اساس در نشست امروز با اعضای مجلس خبرگان رهبری اقدامات مختلف مجلس در حوزه تقنین مانند ایجاد سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی یا انجام امور مرتبط با معیشت مردم، برای اعضای مجلس خبرگان رهبری توضیح داده شد.

وی درباره سفر دوروزه خود به روسیه نیز گفت: چندی پیش با رئیس دومای روسیه توافق کردیم کمیسیون مشترک پارلمانی بین دو کشور ایجاد شود تا پروژه‌هایی که برای اجرای آنها تصمیم‌گیری شده، مورد حمایت قرار گیرد، بر این اساس سازوکاری در نظر گرفته شده که این سفر مربوط به آن محسوب می‌شود، همچنین بتوانیم با پیگیری کارهای بین دو کشور توسعه اقتصادی را دنبال کنیم.

رئیس مجلس درباره اقدامات شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه نیز افزود: 8 الی 9 مصوبه در شورای مذکور ابلاغ شده است که واگذاری طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به بخش خصوصی از جمله آن محسوب می‌شود.

وی درباره نابسامانی در بازار ارز نیز خاطرنشان کرد: بازار ثانویه نابسامان نیست و کنترل شده است، لذا حجم زیاد مبادلات نیز در این بازار انجام می‌شود؛ در این بین بازار بیرونی که رسانه‌ها بیشتر به آن می‌پردازند، دارای حجم مبادله کمی است اما اصل مبادلات در بازار ثانویه است که برای نابسامانی‌های این حوزه نیز باید با وزرا جلساتی را برگزار کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.