پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

هیچ شرطی در نمرات برای ثبت‌نام دانش آموزان وجود ندارد

ثبت نام دانش اموزان

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برای مدارس دولتی وعادی هیچ شرطی در نمرات معدل و انظباط جهت ثبت‌نام در مدارس وجود ندارد.

به گزارش قدس آنلاین، در واکنش به خبر اقدام مدرسه‌ای در مشهد نسبت به عدم ثبت‌نام دانشآموزانی که نمره انضباط زیر ۱۵ دارند و قید حفظ زیارت عاشورا و معنی تمام قسمت‌های نماز به‌عنوان نمره جایگزین برای انضباط اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: برای مدارس دولتی وعادی هیچ شرطی در نمرات معدل و انظباط جهت ثبت‌نام در مدارس وجود ندارد و مدیران موظف هستند که دانش آموزان ساکن در محدوده مدرسه را ثبت‌نام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: نمرات دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان و شاهد که مدارس خاص هستند براساس دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌ها نباید از حدی پایین‌تر بیاید و اگر ازحد نصاب کمتر باشد ادامه تحصیل در این مدارس امکان‌پذیر نیست و باید از مدرسه خارج شوند، اما اینکه کف نمره را با حفظ زیارت عاشورا و معنی نماز افزایش دهند پذیرفته شده نیست.

وی با بیان اینکه در صورت اثبات این موضوع با مدیر مدرسه برخورد می‌شود؛ اظهار کرد: در طول تابستان بازدیدها و بازرسی‌های متعددی از مدارس طی فرآیند ثبت‌نام و کلاس‌های فوق برنامه به‌عمل آمد و در مواردی به مدیران متخلف تذکر کتبی و شفاهی داده شده است و حتی تعدادی از مدیران مدارس استان به هیأت رسیدگی به تخلفات کارکنان اداری معرفی شدند.

خدابنده با اشاره به اینکه از نظر رعایت قوانین و ضوابط تفاوتی بین مدارس دولتی و غیردولتی وجود ندارد؛ تصریح کرد: بازرسی‌ها و نظارت بر مدارس غیردولتی نیز انجام می‌شود و چنانچه تخلفاتی در اخذ شهریه و اداری داشته باشند برخورد می‌شود و اگر مدیر مدرسه غیرانتفاعی به‌دلیل اینکه نمره دانش‌آموزی کمتر از حد نصاب باشد و حفظ زیارت عاشورا و معنی نماز یا قرآن را برای ثبت‌نام دانش آموز شرط قرار دهد تخلف است و برخورد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی توصیه کرد: از تمام اولیاء و دانش‌آموزان تقاضا می‌شود که در صورت مشاهده تخلفاتی به اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش یا اداره ارزیابی عملکرد ادارات نواحی و شهرستان‌ها اطلاع دهند، همکاران ما با قید فوریت این موارد را بررسی و رسیدگی می‌کنند.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.