شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

رژیم صهیونیستی، عهد تمیمی را ممنوع الخروج کرد

3

مقامات صهیونیست مانع از سفر فعال نوجوان فلسطینی و خانواده‌اش به اروپا شدند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، مقامات صهیونیست خروج «عهد تمیمی» فعال نوجوان فلسطینی-که به نماد مقاومت مردمش در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها تبدیل شد است- و خانواده اش از فلسطین را ممنوع کرده اند.

«بسیم تمیمی» پدر عهد تمیمی، می‌گوید او و خانواده اش قصد داشتند از طریق اردن به اروپا سفر کنند، اما مقامات فلسطینی به آن‌ها خبر دادند که مقامات صهیونیست آن‌ها را ممنوع الخروج کرده اند. او گفت قصد داشته اند صبح جمعه راهی شوند، اما با این خبر مواجه شده اند و دلیل این ممنوعیت هم اعلام نشده است.

به گفته او ، قرار بود آن‌ها در مراسمی برای گفتگو درباره جنبش مقاومت فلسطین و تجربه بازداشت شدن در سرزمین‌های اشغالی شرکت کنند.

پدر عهد در مصاحبه با شبکه «پرس تی‌وی» گفت رژیم صهیونیستی از ترس اینکه دخترش با دشمنان این رژیم رابطه نزدیکی برقرار کند و نقشه‌های این رژیم برای فروپاشی منطقه را از بین ببرد، از سفر او جلوگیری می‌کند.

ممنوعیت خروج عهد تمیمی از فلسطین دو ماه پس از اینکه او از زندان آزاد شد صورت گرفت. عهد به جرم سیلی زدن به یک سرباز صهیونیست که وارد حیاط خانه اش شده بود، هشت ماه در زندان حبس شد.

فیلم سیلی زدن عهد به سرباز مسلح صهیونیست در فضای مجازی پخش شد و خشم سیاستمداران صهیونیست را برانگیخت. آن‌ها خواستار تیراندازی به عهد -که در آن زمان 16 سال داشت- شدند.

یکی از مقامات صهیونیست در ماه آوریل در توییتر نوشت: «به نظر من حداقل باید یک تیر به زانویش می‌زدند تا بقیه زندگی اش را در  خانه بگذراند».

عهد ۱۷ ساله که دسامبر گذشته بازداشت شده بود در ماه ژوئیه آزاد شد. مادر عهد نیز پس از هشت ماه حبس به همراه او از زندان آزاد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.