یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷

مدیرعامل بانک ملی مطرح کرد

حدود ۲ هزار و 600 میلیارد تومان از اموال مازاد بانک ملی واگذار شد

1

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران طی ۹ ماه گذشته، حدود ۲ هزار و 600 میلیارد تومان از شرکت‌ها و املاک مازاد خود را واگذار کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، محمد رضا حسین زاده با بیان این که شرکت‌های بورسی تحت مدیریت بانک از طریق بورس واگذار می شوند، اظهارداشت: شرکت‌ها و املاک دیگر از طریق مزایده عمومی با اطلاع رسانی گسترده توسط آگهی فروخته می‌شوند.

وی افزود: فروش املاک مازاد و بنگاه‌های در اختیار بانک، موضوعی نیست که تنها در اختیار بانک ما باشد، بلکه بانک به عنوان یک طرف معامله، املاک را به فروش می‌گذارد و باید خریدار نیز به این کار ترغیب شود.

حسین زاده با بیان این که رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور محترم و دولت تدبیر و امید بر خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری و فروش املاک مازاد تاکید دارند، گفت: عزم بانک ملی ایران برای اجرا کردن این دستورالعمل جزم است.

مدیرعامل بانک ملی ایران اظهارکرد: ما در حال مذاکره با خریداران هستیم، اما باید این را هم گفت که بسیاری از بنگاه‌ها به صورت قهری به بانک واگذار شده و این کار بابت بدهی دولت‌ها و یا بدهکاران حقیقی و حقوقی دیگر بوده است.

به گفته حسین زاده تنها بابت بدهی امیر منصور آریا، هشت شرکت از جمله گروه ملی فولاد به بانک ملی ایران واگذار شده است که اغلب آنها دچار مشکل تولید هستند.

مدیرعامل بانک ملی ایران افزود: نمی‌توان زمانی برای فروش کامل همه بنگاه های و املاک در اختیار اعلام کرد، چون طرف تقاضا نیز باید برای خریدن این اموال وجود داشته باشد، اما همه تلاش ما تسریع در این کار با شرط حفظ بیت المال و اموال بانک است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.