یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹

مدیرکل دفترشهری استانداری خراسان رضوی خبرداد:

۹۰ میلیارد ریال کمک دولتی برای ساخت ایستگاه آتش نشانی خراسان رضوی

آتش‌نشانی

مدیرکل دفترشهری استانداری خراسان رضوی گفت: بیش از ۹۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی برای ساخت ایستگاه آتش نشانی در اختیار شهرداری های این استان قرار گرفته است.

به گزارش قدس آنلاین ، وحید قربانی بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی سال های ۹۳ تا ۹۶ نیز بیش از ۹۰ میلیاردریال کمک های دولتی برای ساخت ایستگاه های آتش نشانی دراختیار شهرداری های استان قرارگرفته است.

وی افزود:از ابتدای سال نیز تاکنون حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبارصرف تجهیزآتش نشانی های خراسان رضوی شده است. همچنین در سال جاری برنامه ریزی لازم برای ارتقاء سطح علمی و عملی نیروهای آتش نشانی انجام شده است که از جمله آنها کلاس آموزش فرماندهی عملیات و مسابقات عملیاتی آتش نشانان است که برنامه ریزی شده و به زودی برگزار می شود.

مدیرکل دفترشهری استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: در راستای اهمیت آموزش و ارتقاء سطح آمادگی جسمانی آتش نشانان در سال گذشته نیز بیش از ۳۰۰ آتش نشان در استان آموزش های لازم را فراگرفتند.

قربانی تصریح کرد: طی بازه زمانی ۹۳ تا ۹۶ همچنین ۲۴ایستگاه جدید در سطح شهرهای استان احداث شده و ۱۱۰میلیاردریال نیز درحوزه خرید تجهیزات ، امکانات و ماشین آلات مورد نیاز برای آتش نشانی از محل کمک های دولتی هزینه شده است.

وی بیان کرد: شهرداری ها باید نسبت به تجهیز ایستگاه های آتش نشانی به امکانات و تجهیزات مورد نیاز با توجه به حوادث منطقه و همچنین پایش و ارزیابی نیروها و تجهیزات آتش نشانی از محل اعتبارات شهرداری ها اقدام کنند.

منبع : مهر

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.