سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹

در معاملات امروز بازارهای جهان؛

بازار سهام جهان با بلندترین توالی افت خود از ۲۰۱۶ تا کنون روبرو شد

1

بازار سهام جهان با افزایش اضطراب از جنگ تجاری آمریکا-چین و افزایش مجدد نرخ بهره فدرال‌رزرو، با بلندترین توالی افت خود از ۲۰۱۶ تا کنون روبرو شدند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، روز دوشنبه، با افزایش اضطراب از جنگ تجاری آمریکا و چین و افزایش مجدد نرخ بهره فدرال‌رزرو در ادامه این ماه، سهام جهان با بلندترین توالی افت خود از ژانویه ۲۰۱۶ تا کنون روبرو شدند.

سهام اروپا در ابتدای معاملات امروز از مواضع خود دفاع کردند اما پس از سقوط جدید سهام چین که بازارها اقتصادهای در حال ظهور جهان را به پایین‌ترین سطح ۱۴ ماهه خود خود فرستاد، با مشکل مواجه شدند.

شاخص سهام کل اروپا، استاکس۶۰۰، تا ساعت ۱۶:۲۹ به وقت تهران، سود اندک ۰.۲۵ درصدی را ثبت کرد. داکس آلمان ۰.۱ درصد افت کرد و فوتسی انگلیس ۰.۱ درصد بالا رفت.

پس از تهدید تعرفه‌ای جدید ترامپ، سرمایه‌گذاران خود را برای افزایش احتمالی تنش‌های تجاری آمریکا-چین، آماده می‌کنند.

پس از این که جایگاه دمکرات‌های ملی‌گرای سوئد در انتخابات آخر هفته، کمتر از آن‌چه انتظار می‌رفت شد،   کرون سوئد ۹.۶ درصد در برابر یورو رشد کرد و به نرخ برابری ۱۰.۴۳ در برابر یورو رسید.

افت گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی، بدون سهام ژاپن به ۰.۹ درصد رسید.

سهام چین که معاملات امروز خود را با افت شروع کرده بود، در پایان با سقوط شاخص‌های اصلی بسته شد. سی‌اس‌آی۳۰۰ که شاخص شرکت‌های برتر چین است ۱.۴ درصد سقوط کرد، کامپوزیت شانگهای ۱.۲ درصد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۱.۳ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.