چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

تداوم حضور سوداگران در بازار مشهد

امتناع از عرضه کالا به «تردمیل و زعفران» رسید

1

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از کشف امتناع از عرضه تردمیل در بازار مشهد خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین ، علی باخرد  اظهار داشت: روز گذشته فاز سوم طرح برخورد با انبارهای احتکار و مفاسد اقتصادی در شهر مشهد با همکاری نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انجام و کشفیاتی هم در این زمینه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: یکی از موارد مهمی که کشف شد یک انبار حدود 900 کیلوگرمی زعفران با ارزش ریالی حدود 13 میلیارد تومان بوده که البته به علت اینکه زعفران جزو کالاهای اساسی نیست ظن احتکار به آن برده نشده و نمونه‌های آن برای آزمایش در حوزه تقلبات به مراجع مربوطه تحویل داده شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان  صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: همچنین در انباری مقدار زیادی شکر پیدا شده که البته هنوز مستندات مربوط به ورود به انبار و یا موارد دیگر آن در دست بررسی هستند و به قطعیت نمی‌توان گفت که این میزان شکر که حدود 30 کانتینر است حتما احتکار بوده است.

باخرد با اشاره به افزایش طرح‌های مربوط به یافتن انبارهای کالاهای احتکاری تصریح کرد: هر روزه بازرسی‌های مربوط به این حوزه در شهر مشهد و سایر شهرستان‌های استان انجام می‌شود تا این کالاها شناسایی شده و در شبکه بازار توزیع شوند.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از این بازرسی‌ها کالاهایی پیدا می‌شوند که در رده کالاهای اساسی قرار نمی‌گیرند اما سودجویان به انبار کردن و امتناع از عرضه آنها اقدام می‌کنند که کشف آنها دقیقا به اندازه موارد احتکار نیاز به صرف زمان و بررسی توسط بازرسان دارد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت تأکید کرد: به عنوان مثال روز گذشته در بازرسی‌ها بیش از 30 دستگاه تردمیل در خانه‌ای انبار شده و صاحبان آن از عرضه کالا در بازار امتناع کرده بودند که به علت قرار نداشتن این کالا در لیست کالاهای اساسی احتکار به حساب نمی‌آید اما در عین حال سبب ایجاد التهاب در بازار می‌شود.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.