جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱

سایت بارانداز ریلی منطقه ویژه اقتصادی سرخس راه‌اندازی می‌شود

سایت بارنداز ریلی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: با افتتاح دو پروژه مهم ریلی، ارسال کالا و صادرات از این منطقه شتابی روزافزون خواهد گرفت.

به گزارش قدس آنلاین، احمد صادقی گلمکانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس اظهار داشت: با حضور مدیران ارشد سازمان اقتصادی رضوی و تعدادی از مدیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران و همچنین مسئولان استانی و شهرستان سرخس، دو پروژه همجوارسازی خط ریل عریض و نرمال و سایت باراندازی و کانتینری این منطقه افتتاح و موجب شتاب بیشتر ارسال کالا و صادرات خواهد شد. وی ادامه داد: موقعیت ممتاز و استراتژیک این منطقه می طلبد که برنامه‌ریزی اصولی برای استفاده حداکثری از توان و ظرفیت ریلی این منطقه انجام شود.

صادقی گلمکانی با اشاره به تاثیر پروژه‌های مذکور بر افزایش ترانس ‌شیپمنت گفت: با افتتاح این دو پروژه توان ترانس ‌شیپمنت کالا از عریض به نرمال به میزان چندین برابر افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: همچنین طی مذاکرات صورت گرفته میان منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت‌های بین‌المللی حمل و نقل ریلی در ایران و آسیای میانه، ظرفیت سایت کانتینری این منطقه را نیز فعال خواهیم کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس ادامه داد: با تلاشی که صورت گرفته امیدواریم ظرفیت تخلیه، بارگیری و صادرات کالا از این منطقه را به بالای ۵۰۰ هزار تن در سال آینده برسانیم که این خود باعث ایجاد تحولی عظیم در این نقطه از کشورمان خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.