جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

با حضور استاندار؛

اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ خراسان شمالی تعیین تکلیف شد

شورای برنامه ریزی خراسان شمالی

خراسان شمالی-ششمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال جاری با حضور استاندار خراسان شمالی، تشکیل و اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ تعیین تکلیف شد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی،  محمدرضا خباز استاندار خراسان شمالی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه با هدف اشتغالزایی است و تاکید می کنم تمامی مدیران دستگاه های اجرایی باید از کلیه ظرفیت های قانونی در جذب اعتبارات مختلف بهره مند شود و برگشت اعتبارات از سوی هیچ مدیری قابل قبول نیست.
خباز افزود: سهم استان از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۳۹ میلیارد تومان است که با تصمیم اکثریت آرا ۱۸ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان به پروژه فولاد کیمیای صبای اسفراین با هدف ایجاد زیر ساخت و ۴۰۰ میلیون تومان به آزمایشگاه میزان بجنورد برای کمک به پرداخت تسهیلات اختصاص یافت و باقیمانده اعتبارات میان شهرستان ها توزیع شد.
گزارش قوانین، مقررات و دستورعمل های صدور اسناد تسویه خزانه از دیگر دستورکارهای این نشست بود که دکتر خباز در این مورد اظهار داشت: اوراق تسویه خزانه از ظرفیت های امسال است که به نفع پیمانکاران می باشد چرا که سال های گذشته دستگاه های اجرایی با تهاتر مطالبات خود را دریافت می کردند اما اکنون پیمانکاران با آوردن اسناد خزانه خود می توانند با تهاتر مطالباتشان را دریافت و بدهی های خود به دستگاه های اجرایی را پرداخت کنند.
وی تاکید کرد: این دستورعمل باید به درستی توسط اداره کل اقتصاد و دارایی، معاونت امور اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و انجمن پیمانکاران اطلاع رسانی شود تا از ظرفیت به وجود آمده به نفع استان به درستی بهره مند شویم.
دکتر خباز در ادامه افزود: میزان اعتبارات استان از محل ارتقای شاخص های توسعه حدود ۱۰۵ میلیارد تومان است که باید در نشستی تخصصی با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی برای بررسی بیشتر با هدف رعایت عدالت در توزیع اعتبارات برای شهرستان ها این موضوع طرح شود تا با استفاده از نظرات کارشناسی شده تصمیم نهایی در خصوص توزیع اعتبارات در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گرفته شود. 

​انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.