چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲

رایزنی "مالکی" و "حیکم" در مورد انتخاب رئیس جمهور عراق/ "عبادی" حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد

ب

رئیس ائتلاف دولت قانون و رئیس جریان حکمت ملی عراق درباره انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولت آینده این کشور رایزنی کردند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، نوری مالکی رئیس ائتلاف دولت قانون و عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق آینده روند سیاسی و گفت‌وگوهای جاری بین نیروهای ملی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در بیانیه دفتر مالکی آمده است: نوری مالکی و حکیم همچنین بر اهمیت وحدت مواضع بین گروه‌های سیاسی برای تسریع در انتخاب رئیس جمهور و تشکیل دولتی توانمند برای مقابله با مشکلات و حل مسائل بویژه در زمینه تقویت امنیت و اجرای اصلاحات اقتصادی و بهبود خدمات رسانی تاکید کردند.

عرصه سیاسی عراق شاهد تکاپوی گسترده تشکل‌های سیاسی پیروز در انتخابات برای تشکیل بزرگترین فراکسیون است که مامور تشکیل دولت آینده خواهد بود.

العبادی: به چرخه قدرت احترام می‌گذاریم

حیدر العبادی نخست وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی خود با اشاره به آغاز عملیات گسترده برای پیگرد هسته‌های تروریستی نفوذ کرده از سوریه به خاک عراق و موفقیت این عملیات گفت: ما اطلاعات خوبی داریم و تروریست ها نخواهند توانست برای اقدامات تروریستی در داخل عراق برنامه ریزی کنند. به این رویکرد خود تا زمان از بین بردن کامل تروریسم در عراق ادامه خواهیم داد.

العبادی "حمله تروریستی بزدلانه باندهای تروریستی در شهر اهواز" در استان خوزستان ایران را محکوم کرد و گفت: ما باید همواره درخصوص تروریسم هوشیار باشیم زیرا این بیماری همچنان وجود دارد و تفکر تاریک و منحرف است که خواهان به قتل رساندن غیرنظامیان است و همه کشورها باید برای از بین بردن آن با هم همکاری کنند.

وی سپس به تحولات سیاسی عراق پرداخت و بار دیگر بر "تسریع در اقدامات قانونی براساس مهلت های تعیین شده در قانون اساسی برای انتخاب رئیس جمهور و سپس مامور کردن نخست وزیر برای تشکیل دولت جدید تاکید کرد."

العبادی گفت: دولت کنونی تا آخرین روز عمر خود به مسئولیت هایش در تامین امنیت و خدمات رسانی عمل خواهد کرد.

وی افزود: ما به چرخه مسالمت آمیز قدرت احترام می گذاریم و امانت را به دولت آینده خواهیم سپرد و به هیچ وجه به قدرت چنگ زدن نمی زنیم بلکه مسئولیت های خود را در قبال شهروندان برای ارائه خدمات به آنها انجام می دهیم.

العبادی گفت: برخی هستند که می خواهند این دولت استعفا کند و آنها می دانند که سازوکار قانونی برای استعفای دولت نیست بلکه استعفای آن حیانت به شمار می رود زیرا در این صورت از مسئولیت هایش در حفاظت از شهروندان و کشور شانه خالی خواهد کرد. درخواست ها برای استعفای دولت، سیاسی است و کسانی می خواهند ما را به نقطه بدون بازگشت برسانند اما ما اجازه آن را نخواهیم داد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.