پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی:

فرهنگ سازی استفاده بهینه از منابع آب، لازمه مواجهه با کم آبی است

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان شمالی

خراسان شمالی- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: فرهنگ سازی استفاده بهینه از منابع آب موجود لازمه مواجهه با ابعاد مختلف مشکلات و شرایط کم آبی در استان است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، سیدابراهیم علوی افزود: استان دچار کم آبی است و برای مواجهه با کم آبی نیازمند همراهی مردم و ایجاد آمادگی های فرهنگی در سطح جامعه هستیم.

وی گفت: تغییر رژیم رودخانه، نوع بارش، اقلیم، اضافه برداشت از رودخانه ها و چاهها ، حفر چاه غیر مجاز، توسعه سطح زیر کشت در بالادست رودخانه ها و سدهای استان از جمله عوامل ریشه ای تشدید کننده بحران کم آبی است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان افزود: مجموعه عوامل مذکور موجب عدم آمادگی برای مقابله با بحران کم آبی در استان شده است.

وی گفت: حل ریشه ای مشکلات منابع آب از جمله انسداد چاههای غیر مجاز و جلوگیری از حفر مجدد آن نیازمند برنامه جامع و ارائه جایگزین های مطمئن برای ادامه معیشت جوامع کشاورزی است و این مهم محقق نمی شود مگر با استراتژی یکسان در استان.

علوی تاکید کرد: تدوین و اجرای استراتژی سازگاری با کم آبی در استان به ویژه در بخش فرهنگ سازی، نیازمند جهت دهی مطلوب به اعتبارات است و با تحقق آن، مردم استان از دستاوردهای مدیریت پیوسته منابع آب بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.