پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴

رئیس دامپزشکی کشور خبر داد

عزم جدی دامپزشکی برای حذف تب مالت

رئیس دامپزشکی کشور

همدان - علیرضا رفیعی پور با اشاره به اینکه نظام حاکمیتی دامپزشکی عزمی جدی برای حذف بیماری تب مالت دارد گفت: بیماری تب مالت یک بیماری‌ مشترک بین انسان و دام با نشانه بارزی مانند سقط جنین است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، علیرضا رفیعی پور رئیس دامپزشکی کشور، درکنگره تب مالت مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: اکنون با نبود کنترل هدفمند در کشورهای همجوار ایران کنترل بیماری تب مالت در ایران سخت تر شده است.

رئیس دامپزشکی کشور واکسیناسیون، مراقبت فعال، آموزش و ترویج، تست و پیشگیری از کشتار غیرمجاز را از جمله عوامل کنترل این بیماری عنوان کرد و افزود: محدودیت اعتبارها در این حوزه وجود دارد که مسئولان باید حمایت بیشتری از دامپزشکی را در این‌باره انجام دهند.

وی گفت: سالانه بیش از ۱۱ میلیون دام جوان که ۹۰ درصد جامعه دامی را شامل می شود توسط دامپزشکی واکسینه می شود. همچنین  ۷ هزار نفر از نیروی سازمان دامپزشکی و ۳۰ هزار نفر از بخش خصوصی برای کنترل بیماری های دامی با سازمان دامپزشکی کشور همکاری دارند.

وی اظهار داشت:  باتامین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در هر استان، می‌توان در بازه سه ساله بروز بیماری تب مالت را در کشور به حد استاندارهای جهانی کاهش داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.