جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴

وزیر انرژی ترکیه: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم

4

وزیر انرژی ترکیه ضمن اعلام معافیت ۲۵ درصدی آنکارا از تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تأکید کرد طبق قرارداد، واردات گاز ایران همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزار ش گروه بین الملل قدس آنلاین، دولت ترکیه می‌گوید آنکارا نزدیک به ۲۵ درصد معافیت درباره تحریم‌های ضدایرانی دریافت کرده است.

«فاتح دونمز» وزیر انرژی ترکیه روز پنج‌شنبه با بیان اینکه درباره تحریم‌های ایران، آنکارا نزدیک به ۲۵ درصد معافیت تحریمی دریافت کرده است، تأکید کرد: «موضع ما این است که اصلاً هیچ تحریمی (علیه ایران) وجود نداشته باشد، اما در حال حاضر یک معافیت تحریمی ۶ ماهه دریافت کرده‌ایم.

وی افزود: ما فکر می‌کنیم آمریکا پس از پایان مهلت  ۶ ماهه بررسی‌ جدیدی در خصوص معافیت از تحریم‌ها علیه ایران انجام خواهد داد.

وزیر انرژی ترکیه همچنین تأکید کرد آنکارا همچنان به واردات گاز از ایران ادامه خواهد داد و در این رابطه یک قرارداد ۶ ساله بین ترکیه و ایران وجود دارد.

روز سه‌شنبه نیز رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، با اعلام نارضایتی از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت تحریم‌ها علیه ایران خلاف قوانین بین‌المللی و دیپلماسی است.

اردوغان همچنین تأکید کرد: «ما از همان ابتدا مخالفت خودمان را با تحریم‌های یکجانبه اعلام کردیم و گفتیم آنها را رعایت نمی‌کنیم. کشورهای اروپایی هم با این مسئله مخالفند و قرار است در نشست پاریس درباره آن گفتگو کنند».

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.