سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱

اعلام وضع اضطراری در کالیفرنیا/ تلفات آتش‌سوزی به ۴۴ نفر رسید

ی

رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال افزایش تلفات آتش‌سوزی در کالیفرنیا به ۴۴ نفر با درخواست فرماندار این ایالت برای اعلام وضعیت اضطراری موافقت کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به دنبال افزایش تلفات و تخریب آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا که از روز جمعه هفته گذشته آغاز شده، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

طبق گزارش شبکه خبری «سی.ان.ان»، در ادامه روند تلاش‌ها برای اطفا و کنترل آتش‌سوزی در کالیفرنیا، روز دوشنبه در مناطق شمالی این ایالت سیزده جسد دیگر پیدا شده است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که با کشف این اجساد تازه، تلفات آتش‌سوزی در کالیفرنیا حالا به چهل‌وچهار کشته افزایش یافته است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم بامداد امروز سه شنبه در توئیتر خود خبر داده که به منظور ارائه کمک‌های دولت فدرال به مقام‌های ایالت کالیفرنیا، با درخواست فرماندار برای اعلام وضعیت اضطراری موافقت کرده است.

رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی آتش‌سوزی در کالیفرنیا را به سه بخش تقسیم کرده‌اند. دنبال آتش‌سوزی در اردوگاه‌ها(موسوم به کمپ فایر)، ، آتش‌سوزی در لس آنجلس و ونتورا (موسوم به وولسی فایر) و آتش‌سوزی جنگل‌ها در شهرستان سن لوئیس اوپیسپو (موسوم به هیل فایر)

بنا بر گزارش‌ها، به دنبال آتش‌سوزی در اردوگاه‌ها در کالیفرنیا (کمپ فایر) که ۱۱۷ هزار هکتار در شمال این ایالت را سوزانده و هفت هزار سازه را نابود کرده، بیش از ۵۲۰۰۰ تخلیه شدند و ۱۳۸۵ نفر هم در پناهگاه منتقل شدند.

بر اثر آتش‌سوزی در لس آنجلس و شهرستان‌های ونتورا در جنوب کالیفرنیا (وولسی فایر) ۵۷۰۰۰ سازه و ساختمان در خطر هستند. این حریق تاکنون بیش از ۹۳۰۰۰  هکتار را سوزانده و حداقل ۴۳۵ ساختمان را از بین برده است.

آتش‌سوزی جنگل‌ها در شهرستان سن لوئیس اوپیسپو در کالیفرنیا (هیل فایر) تاکنون به ۴۵۳۱ هکتار آسیب رسانده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.