دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷

جدیدترین وضعیت آب و هوایی کشور/رشد قابل‌توجه بارش باران در جنوب کشور+جدول

بارندگی

با ثبت ۸۴.۷ میلی‌متر بارش در ۵۶ روز ابتدایی سال آبی جاری در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، رشد بیش از ۳۰۰۰درصدی بارش‌ها در جنوب کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد هستیم.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهر تا 26 آبان سال آبی 98ــ97 (56 روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر 48.6 میلی‌متر است.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (25.4 میلی‌متر) 91.3 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (12.3 میلی‌متر) 295.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین حجم بارش‌های کشور در این مدت (اول مهر تا 26 آبان) به 80 میلیارد و 94 میلیون مترمکعب رسید.

همان‌طور که در جدول بالا مشخص است، با ثبت 84.7 میلی‌متر بارش در 56 روز ابتدایی سال آبی جاری در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، رشد بیش از 3000درصدی بارش‌ها در جنوب کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد هستیم. همچنین در حوضه آبریز مرزی شرق با ثبت 7.3 میلی‌متر بارش، رشد بیش از 2300درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم خورده است.

از مجموع بارش‌های 48.6 میلی‌متری 56 روز ابتدایی سال آبی جاری، 38.4 میلی‌متر در آبان ماه به‌ثبت رسیده و این میزان بارش، این ماه را به یکی از پربارش‌ترین ماه‌های سال 97 تبدیل کرده است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.